Stebuklingai išsigelbėjusi „Atletico“ laimėjo baudinių seriją, ketvirtfinalyje – ir „Borussia“

Atletico futbolininkai (Scanpix nuotr.)

Paskutinėmis pagrindinio laiko minutėmis Memphiso Depay išgelbėta Madrido „Atletico“ komanda po baudinių serijos žengė į Čempionų lygos ketvirtfinalį.

Trečiadienį Diego Simeone auklėtiniai panaikino po pirmojo mačo turėtą įvarčio deficitą, pagrindinį laiką laimėjo 2:1, o baudiniuose Milano „Inter“ futbolininkus nugalėjo 3:2.

Dar prieš antradienį Čempionų lygoje paskutinį kartą baudiniai buvo mušti 2015-2016 m. sezone, tačiau vakar jie fiksuoti Londono „Arsenal“ ir „Porto“ rungtynėse, o trečiadienį įvyko dar sykį.

Įdomu, kad trijose iš paskutinių keturių Čempionų lygos baudinių serijų sudalyvavo „Atletico“ futbolininkai.

Nuo iškritimo Simeone komandą skyrė kelios akimirkos. Dar 33-ią minutę „Inter“ į priekį išvedė Federico Dimarco, tačiau jau už kelių akimirkų rezultatą lygino Antoine’as Griezmannas. Didesnių progų „Atletico“ antrajame kėlinyje nesikūrė, kol savo žodžio netarė Depay. 79-ą minutę aikštėje Alvaro Morata pakeitęs Nyderlandų rinktinės puolėjas 87-ą minutę panaikino „Atletico“ turėtą įvarčio deficitą ir išplėšė pratęsimą.

Jame nė vienai komandai nepavyko įrodyti savo pranašumo ir viskas sprendėsi baudinių serijoje. Ją taikliais šūviais pradėjo Hakanas Calhanoglu ir Depay, tačiau kitus tris pramušė Alexis Sanchezas, Saulis Niguezas ir Davy Klaassenas.

Už du netaiklius „Inter“ smūgius varžovus baudė Rodrigo Riquelme ir Angelis Correa. Paskutinio baudinio Madrido komandai neprireikė, nes savojo nerealizavo argentinietis Lautaro Martinezas.

Pernai „Inter“ ekipa Čempionų lygoje pasiekė finalą, kuriame nusileido „Manchester City“ futbolininkams.

„Atletico“ trečiadienį tapo pirma komanda Čempionų lygos istorijoje, laimėjusia tris baudinių serijas. Visų trijų triumfų metu Madrido komandos vartuose stovėjo Janas Oblakas.

„Atletico“ pergalę dar saldesne padaro ir tai, jog „Inter“ iki šio mačo buvo laimėjusi visas 13 rungtynių per visus turnyrus 2024 m.

Trečiadienį į Čempionų lygos ketvirtfinalį žengė ir Dortmundo „Borussia“ ekipa, 2:0 įveikusi Eindhoveno PSV.

Pirmasis komandų mačas Nyderlanduose baigėsi lygiosiomis 1:1.

Pergalės kalviais trečiadienį tapo jau 3-ią minutę pasižymėjęs Jadonas Sancho, o 95-ą min. pergalę įtvirtino klubo legenda Marco Reusas.

Sancho tai buvo pirmas įvartis Čempionų lygoje nuo 2021 m. Sausį Anglijos rinktinės saugą į Vokietiją nuomos pagrindais išsiuntė „Manchester United“ ekipa, už žaidėją tai pačiai „Borussia“ prieš kelerius metus sumokėjusi 80 mln. eurų.

Dortmundo ekipa namuose nepralaimi jau 9 Čempionų lygos mačų iš eilės. Tai yra geriausia klubo serija per pastaruosius 25 metus.

Ketvirtfinalyje „Borussia“ paskutinį kartą žaidė 2020-2021 m. sezone.

„Atletico“ ir „Borussia“ savo varžovus ketvirtfinalyje sužinos burtų traukimo ceremonijos metu penktadienį.