Spyris gigantams Kaune: „Žalgiris“ palaužė „Real“ žvaigždyną

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Arnas Butkevičius (Eriko Ovčarenko/BNS nuotr.)

Kauno „Žalgiris“ (7-7) Eurolygos dvigubą savaitę baigė pergale prieš praėjusio sezono finalininkus.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai savo aikštėje 81:72 nugalėjo Madrido „Real“ (9-5).

Likus 5 minutėms rezultatą išlygino Mario Hezonja (66:66). Labai svarbius taškus vėliau įrideno Rolands Šmits ir Keenanas Evansas, kurie nutolino „Žalgirį“ per 4 taškus (70:66).

Likus mažiau nei 2 minutėms „Real“ situaciją pablogino Walteris Tavaresas – svečių bokštas kovodamas dėl kamuolio alkūne užvožė Rolandui Šmitui. Už tai jis buvo nubaustas nesportine pražanga, o keturiais taškais ją pavertę žalgiriečiai nužingsniavo pergalės link.

Kauniečiai nutraukė trijų pralaimėtų rungtynių seriją bei vėl kabinasi į aštuntuko poziciją turnyrinėje lentelėje.

„Real“ Kaune suklupo antrą kartą iš eilės. Praėjusį sezoną Karališkasis klubas Nemuno saloje sugėrė skausmingą pralaimėjimą 47:68.

„Žalgiris“ šį sezoną pasiekė pergales prieš abu stipriausios Europos lygos atstovus „Real“ ir „Barceloną“. Kiek anksčiau žalgiriečiai katalonus nugalėjo 73:72.

Kauno ekipa sužaidė bent po kartą su visomis Ispanijos komandomis Eurolygoje. Nusileista Vitorijos „Baskonia“, o pergalės pasiektos prieš „Real“, „Barcą“ ir „Valencia“.

Žaliai balti šiame mače vertėsi be traumuoto Luko Lekavičiaus, sergančio Igno Brazdeikio. Pasveikęs Mantas Kalnietis buvo registruotas, bet į aikštę neišbėgo.

Mačo pradžioje „Žalgiriui“ sunkiai sekėsi stabdyti „Real“ lyderius Walterį Tavaresą ir Džananą Musa – jie kartu surinko 13 iš 21 „Real“ kėlinio taškų. Vis tik kauniečiai išvengė šio sezono bėdos – vangios mačo pradžios – ir leido varžovams nutolti per vieną metimą (21:18).

Vos prisėdus ant suolo Tavaresui, „Žalgiris“ sugebėjo perimti iniciatyvą. Itin produktyvios buvo Lauryno Biručio minutės, kuris tiek gynyboje, tiek puolime gerai tvarkėsi su Vincentu Poirier. Galop Tylerio Cavanaugh tritaškis sukūrė penkių taškų persvarą (30:25). Žalgiriečiams iki pertraukos pavyko išlikti priekyje (37:35).

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ didino pranašumą (45:38), bet kiek strigo, kai ant suolo prisėdo Keenanas Evansas. Musa ir Mario Hezonjos metimai pakylėjo svečius ir „Real“ perėmė pranašumą (55:50). Lyderio vaidmens ėmėsi Edgaras Ulanovas, kuris suvertė 8 „Žalgirio“ taškus iš eilės bei grąžino iniciatyvą (56:55). Dramatiškoje lemiamo kėlinio atomazgoje žalgiriečiai sugebėjo atsilaikyti prieš „Real“ ir pasiekti pergalę.

Nugalėtojams Evansas per 31,5 minutės surinko 20 taškų (4/6 dvit., 2/5 trit., 6/7 baudų), 5 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus ir 25 naudingumo balus.

Arnas Butkevičius per 28 minutes pasižymėjo 10 taškų (1/2 dvit., 1/2 trit., 5/6 baudų), 7 atkovotais kamuoliais, 2 rezultatyviais perdavimais ir 17 naudingumo balų.

Butkevičiui tai yra naudingiausios karjeros rungtynės Eurolygoje. Prieš tai sėkmingiausias pasirodymas užfiksuotas dar 2013-14 m. sezone žaidžiant Klaipėdos „Neptūne“.

Svečiams Džananas Musa per 31 minutę surinko 22 taškus (5/10 dvit., 3/8 trit., 3/6 baudų), 4 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus ir 16 naudingumo balų.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 20, Edgaras Ulanovas 19, Tyleris Cavanaugh 15, Arnas Butkevičius 10, Rolands Šmits 7, Laurynas Birutis 4, Tomas Dimša 3, Dovydas Giedraitis 2, Kevarriusas Hayesas 1.
„Real“: Džananas Musa 22, Mario Hezonja 17, Walteris Tavaresas 8 (7 atk. kam.), Vincentas Poirier 6, Petras Cornelie 5.