Spanoulio braižą apibūdinęs Žibėnas: „Pagaliau žaidžiame namuose“

Autorius O, Sportas! 5 min skaitymo trukmė
Giedrius Žibėnas (LKL nuotr.)

Giedrius Žibėnas ir Vilniaus „Rytas“ pasitinka kertinį iššūkį FIBA Čempionų lygoje.

Dviem pralaimėjimais sezoną Europoje pradėję Lietuvos čempionai antradienį žais pirmąjį mačą namuose su Atėnų „Peristeri“.

Prieš tai „Rytas“ 74:89 suklupo prieš Tenerifės „Lenovo“, o Izraelyje iššvaistė milžinišką persvarą ir „Bnei Hercliya“ nusileido 85:90.

Apskritai sostinės ekipa buvo puolusi į penkių iš eilės pralaimėjimų duobę, o ją pavyko nutraukti vietiniame fronte, kai Alytuje 91:89 pavyko įveikti „Wolves“.

„Grupės etapas, neapsigaukime, – laukiantį varžovą komentavo G.Žibėnas. – „Peristeri“ turi 2 pergales, 0 pralaimėjimų, o mes – atvirkščiai. Tačiau jie žaidė abejas rungtynes namuose, o mes abejas už Europos ribų. Tikrai sunkios išvykos buvo, vienas rungtynes tikrai galėjome laimėti. Dabar pirmas mačas namuose.

„Peristeri“ tikrai subalansuota komanda. Turi tiek pikenrolo opcijų daug, tiek viduje žaidimo su Miro Bilanu, tiek ir žaidimo be užtvarų su Denmonu. Kad laimėtume rungtynes, turėsime kažką iš jų atimti.“

„Rytui“ labai reikia pergalės antradienį. Pralaimėjus ir „Peristeri“ namuose, kitą turą lauktų išvyką į Atėnus, o turint 4 pralaimėjimus iš tiek pat galimų gresia iškritimas jau pirmajame etape.

Iš grupės į Top 16 tiesiogiai žengia pirmąją vietą užėmusi komanda. 2-3 vietose likusios ekipos šoka į įkrintamąsias, o paskutinei komandai turnyras baigtas.

„Peristeri“ Čempionų lygos kovas pradėjo dviem pergalėmis, bet žvaigždžių ten galima surasti net ir ne aikštelėje. Atėnų ekipą treniruoja Europos krepšinio legenda Vassilis Spanoulis.

2021 m. žaidėjo karjerą baigęs V.Spanoulis dukart tapo Eurolygos čempionu, o įgautas meistriškumas jam padeda ir prie šoninės linijos.

„Norėčiau pataisyti, kad tai – žaidėjų, o ne trenerių dvikova, – sakė G.Žibėnas. – Vis tiek pagrindiniai veikėjai yra žaidėjai aikštelėje.

Kalbant apie varžovų trenerį, kaip ir sakiau, puolime labai subalansuota komanda, gerai susikomplektavusi sudėtį. Gynyboje, skirtingai nuo pačio Vassilio žaidėjo karjeros (šypsosi), labai spaudžia kamuolį, žaidžia ant pražangos ribos, dusina kiekviename aikštelės centimetre. Turėsime tam būti pasiruošę.“

Ieškant savo auklėtinių pranašumų, G. Žibėnas kreipė dėmesį į namų tribūnas, prie kurių praėjusią vasarą „Rytas“ laimėjo LKL čempionatą.

„Pagaliau žaidžiame namų aikštelėje, – „Ryto“ pranašumą įvardijo G.Žibėnas. – Kažkas pasakytų, kad tai nėra privalumas, bet mums tai yra daug. Žaidžiame „Jeep“ arenoje, Čempionų lygos rungtynes paprastai žaisdavome ASG arenoje, kuri ne visada užsipildydavo. Rytoj laukiame karšto žiūrovo palaikymo. Manau, kad tai didžiulis mūsų pranašumas.

Mes norime įtraukti žiūrovą kaip įmanoma anksčiau į rungtynes. Tai reiškia, kad mes turime įsinešti labai gerą energiją ir ja užkrėsti visą areną.“

„Aš jum tik priminsiu, kad pernai pirmas dvejas išvykos rungtynes taip pat pralaimėjome pogrupyje, – pridėjo strategas. – Viskas mūsų rankose, liko ketverios rungtynės ir trejos iš jų namuose. Norėsime labai didelio vilniečių palaikymo.“

Šviežio oro gūsis „Ryto“ stovykloje buvo LKL mačas su „Wolves“. Sostinės komanda kontroliavo mačą, pirmavo net 20 taškų persvara, tačiau ketvirtajame kėlinyje išsirutuliojo dramatiška atomazga.

„Apie rungtynes su „Wolves“ daug kas šneka, kad išbarstėme persvarą paskutiniame kėlinyje. Tačiau niekas nešneka apie pirmus tris kėlinius, kur tikrai atrodėme solidžiai. Žaidėme taip, kaip norėjome, parodėme savo potencialą.

Aišku, išsiaiškinome, kas vyko per paskutinį kėlinį, bet labiau šnekame kaip įsinešti rytoj tuos tris kėlinius ir paversti keturiais“, – sakė G. Žibėnas.

„Rytas“ prieš itin svarbų mačą gali sulaukti po traumos pasveikusio Gyčio Radzevičiaus. Pagrindinis vilniečių lengvasis kraštas nežaidė nuo išvykos į Izraelį.

„Šiandien jis treniruojasi, stebime kaip jo ranka reaguoja į kontaktą, – apie G.Radzevičių kalbėjo G.Žibėnas. – Gytis labai veržiasi į aikštelę ir, manau, daug šansų, kad žais.“

Nepaisant išgyventos 5 pralaimėjimų atkarpos, „Ryto“ treneris lieka atkaklus, jog komandos sudėtyje korekcijų dar nereikia.

„Visą laiką taip bus, kad sukomplektavus komandą negali būti, jog visi 12 žaidėjų žais gerai visą sezoną. Šiuo klausimu esame kantrūs, tikime visais žaidėjais, tą pasikartosiu ne pirmą kartą ir jokių pokyčių neplanuojame“, – sakė G. Žibėnas.

Po mačo su „Peristeri“ vilniečių laukia dar vienas sunkus testas – į sostinę atvyksta Kauno „Žalgiris“.

„Toks yra tvarkaraštis, – sakė G.Žibėnas. – Ne mes pirmi, ne mes paskutiniai turime prie to prisitaikyti. Po FIBA langų bus šiek tiek laisvesnis tvarkaraštis, o dabar reikia prisitaikyti.“