Songaila jungsis prie pagrindinės rinktinės, rezervinę sustiprins Šalenga

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Darius Songaila (LTU Baskteball nuotr.)

Penktadienį Krepšinio namuose surengtoje specialioje spaudos konferencijoje Lietuvos krepšinio federacija pristatė naują rėmėją bei pasidalijo naujienomis apie papildymą rinktinės trenerių štabe.

Pranešta, jog prie Kazio Maksvyčio štabo pagrindinėje rinktinėje jungsis San Antonijaus „Spurs“ komandoje dirbantis Darius Songaila.

Buvęs NBA žaidėjas prieš tai buvo atsakingas už rezervinę rinktinę.

Pagrindiniame pasirengimo etape Lietuvos rinktinės trenerių štabą sudarys Maksvytis, Songaila, Giedrius Žibėnas, Benas Matkevičius, Tomas Rinkevičius, Gustas Maskoliūnas ir Robertinas Vilimas.

„Pirmiausia reikia pranešti apie šiokius tokius pasikeitimus. Pirmiausia, aš pats rinktinėje dalyvausiu nuo pirmo etapo pradžios, ko anksčiau neleido darbas „Žalgiryje“. Su mumis taip pat bus ir Darius Songaila, pirmam etapui vadovavęs ir prieš tai.

Iš naujų veidų prie mūsų prisijungs Dainius Šalenga. Manau, kad turėsime gana kokybišką ir gerą trenerių kolektyvą.

Darius Songaila pernai labai gerai užsirekomendavo savo darbu, požiūriu į jį, bei labai gerai įsiliejo į kolektyvą. Jį šiemet turėsime ne tik pasiruošimo metu, bet ir čempionate. Minimalūs pasikeitimai įvyko ir skauto pozicijoje. Išlaikytas tęstinumas, trenerių kolektyvas yra susidirbęs. Turėsime geras sąlygas siekti rezultatų“, – kalbėjo rinktinės vyr. treneris Kazys Maksvytis.

Songaila savo trenerio karjerą pradėjo „Žalgiryje“, kuomet dirbo Šarūno Jasikevičiaus asistentu. Nuo 2020 m. lietuvis darbuojasi Greggo Popovichiaus štabe.

Tuo metu Šalenga prieš tai yra dirbęs asistentu Prienų ir Pasvalio komandose.

„Noriu padėkoti Kaziui už pasitikėjimą ir šansą prisijungti prie pagrindinės rinktinės. Kaip ir sakė treneris, tęstinumas yra svarbu. Rezervinė rinktinė man pernai buvo labai geras projektas ir tai tęsis toliau“, – teigė Songaila.

Spaudos konferencijoje taip pat buvo pristatytas naujasis Lietuvos krepšinio federacijos rėmėjas. Juo tapo Lietuvos kapitalo „Urbo“ bankas.

„Nuo 1992 m. veikiantis lietuviškas bankas visuomet pasižymėjo lankstumu ir individualiu požiūriu į klientą. Teko nemažai su juo bendradarbiauti dirbant kitose krepšinio organizacijose, o dabar džiaugiuosi galėdamas pasveikinti prisijungus ir prie Lietuvos krepšinio federacijos rėmėjų gretų“, – sakė LKF prezidentas Vydas Gedvilas.

Pasidalinti