Galingas Porzingio sugrįžimas padėjo „Celtics“ lengvai startuoti finale

Kristapas Porzingis (Scanpix nuotr.)

NBA finalo serija naktį iš ketvirtadienio į penktadienį prasidėjo užtikrinta Bostono „Celtics“ krepšininkų pergale.

Joe Mazulla auklėtiniai šąnakt be didesnių bėdų namuose 107:89 susitvarkė su Dalaso „Mavericks“ krepšininkais.

Solidų pranašumą „Celtics“ susikrovė jau pirmajame kėlinyje, kurį laimėjo 37:20. Antrajame kėlinyje Bostono komanda surengė dar vieną spurtą 14:2 ir nuo varžovų nutolo jau 29 taškais – 58:29.

Po pertraukos „Mavericks“ visgi pavyko grąžinti intrigą, kuomet trečiame kėlinyje 10 taškų pelnęs Luka Dončičius tritaškiu komandą priartino per 8 taškus – 64:72, tačiau tuomet „Celtics“ vėl pabėgo 14:0 ir užtikrintos persvaros daugiau nebarstė.

Šiąnakt triumfavę „Celtics“ serijoje iki 4 pergalių į priekį išsiveržė 1-0, o kitas mačas naktį iš sekmadienio į pirmadienį bus taip pat žaidžiamas Bostone. Vėliau seks dvejos „Mavericks“ namų rungtynės.

Šioje dvikovoje į rikiuotę grįžo daugiau nei mėnesį dėl traumos nežaidęs Kristapas Porzingis, iškart svariai prisidėjęs prie pergalė. Ant suolo rungtynes pradėjęs latvis surinko 20 taškų ir 6 atkovotus kamuolius.

Už jį rezultatyviau žaidė tik Jaylenas Brownas, pelnęs 22 taškus, atkovojęs 6 kamuolius ir atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus. Jaysonas Tatumas rinko 16 taškų, 11 atkovotų kamuolių ir 5 rezultatyvius perdavimus.

Iš viso dviženklį taškų skaičių šiąnakt rinko 6 „Celtics“ žaidėjai.

16 tritaškių pirmajame serijos mače sumetę „Celtics“ kovoja dėl pirmojo titulo po 18 metų pertraukos.

„Mavericks“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo ir puikios Dončičiaus rungtynės – slovėnas pasižymėjo 30 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

Kitas Jasono Kiddo komandos lyderis Kyrie Irvingas buvo gerokai kuklesnis – 12 taškų, 3 atkovoti kamuoliai ir 2 rezultatyvūs perdavimai.