Šmito situaciją atskleidęs Trinchieri – apie Jameso stabdymą ir „Žalgirio“ jūreivius

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 6 min skaitymo trukmė
Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Prieš žūtbūtinę išvyką į Monaką Kauno „Žalgirio“ vyr. strategas Andrea Trinchieri liaupsino būsimus varžovus ir prabilo apie Rolando Šmito situaciją.

Likus dviems turams iki reguliariojo sezono pabaigos, „Žalgiris“ nuo įkrintamųjų zonos atsilieka viena pergale, o paskutinėje Eurolygos atkarpoje laukia du milžinai. Pirmasis iš jų – „Monaco“.

„Iki Eurolygos reguliariojo sezono pabaigos liko tik dvejos rungtynės. Mūsų laukia milžiniškas kalnas – „Monaco“. Tai yra labai atletiška, talentinga ir grėsminga komanda, verta finalo ketverto.

Aš visada stengiuosi įžvelgti gerus dalykus. Dar prieš kelis mėnesius mūsų mintys sukosi aplink bandymą išgyventi, o dabar vis dar išlaikome kažkokias viltis.

Manau, kad šį mačą turėtume pasitikti kaip jūreiviai, plaukiantys pavėjui. Žinome, kokio sudėtingumo rungtynės mūsų laukia, suprantame, kad turime sužaisti kaip galime geriau ir gynyboje, ir puolime, su emociniu stabilumu, koncentracija ir fiziškumu. Viskas, kas vyko pastaruosius kelis mėnesius, mums turėtų būti labai didelė motyvacija.“

– Ar esate susipažinęs su įmanomais scenarijais, kaip „Žalgiris“ gali patekti į įkrintamąsias?

– Nežinau nieko apie scenarijus ir man jie visiškai nerūpi. Vienas procentas ar viena dešimtoji jo dalis yra geriau nei nieko. Mano komanda parodė, kad yra pasiruošusi kovoti. Esame sužaidę kelias geras rungtynes ir yra nuostabu, kad vis dar esame gyvi ir dėl kažko kovojame. Skaičiai – kitų darbas.

Galiu klausti savęs, ar galiu pakeisti skaičius? Ne. Vienintelis dalykas, ką galiu padaryti, tai paruošti komandą dar vienoms geroms rungtynėms ir pasistengti laimėti. Skaičių kontroliuoti negaliu, todėl ir nenoriu jiems švaistyti energijos.

– Jaronas Blossomgame’as tapo vienu svarbiausių „Monaco“ žaidėjų. Ar matote jo patobulėjimą? 

– Jis žaidė Vokietijoje, tad puikiai jį žinau. Bandėme jį pasikviesti (šypsosi). Jis yra modernus „sparnas“, žaidžia per Kelias pozicija, yra atletiškas, gali mesti, užsibaigti. Jis tiesiog deda visas dalis kartu, kad taptų simbolinės Eurolygos komandos žaidėju.

– Mike’as Jamesas tapo rezultatyviausiu Eurolygos žaidėju istorijoje. Ar titulas jį leistų laikyti ir geriausiu visų laikų turnyro žaidėju?

– Visas paketas, kurį Mike’as atsineša į aikštelę, neturi lygių. Tai sakiau dar gerokai anksčiau, o ne dėl to, kad jis neseniai tapo rezultatyviausiu Eurolygos žaidėju. Šis pasiekimas pažymi jo puikią karjerą, tačiau man nieko įrodinėti nereikia. Puikiai žinau, koks jis yra geras žaidėjas. Pasiekimai ir rekordai yra šio verslo dalis, tačiau jie nekeičia žaidimo.

NBA „Šlovės muziejuje“ yra daug legendų, kurioms niekad nepavyko laimėti čempionų žiedų. Bet ar tai kažkaip sumenkina jų karjerą? Titulas yra ne apie žaidėjus, o apie komandą ir organizaciją. Manau, kad Mike’as Jamesas yra vienas geriausių istorijoje. Pirma, antra, trečia vietos yra subjektyvu. Man jis yra geriausias, nes gali daryti viską.

– ALBA vienose rungtynėse prieš jį taikė „box and one“ gynybą. Kaip tai atrodė jums ir ar pamenate dar kokių nors triukų, kurie buvo taikomi prieš šį žaidėją?

– Mike’as yra labai socialus ir mėgsta dalintis savo nuomone apie viską. Jis sakė, kad jam tai nepatiko, o komanda nelaimėjo. Kai kalbu apie paketą, turiu omenyje jo perdavimus, gebėjimą rinkti taškus, užsibaigti, mesti tritaškius ir t. t. Nemanau, kad vienas triukas gali jį sustabdyti. Jis gali turėti blogą ar gerą dieną, tačiau vis tiek turi žaisti prieš „Monaco“ – Okobo, Lloydą, Browną, Blossomgame’ą, D-Mo, Diallo. Tai yra finalo ketverto komanda.

Jeigu susifokusuosime tik į Mike’ą, padarysime krepšinio nuodėmę, nes yra pilna kitų žaidėjų. „Monaco“ planas yra labai aiškus. Jie yra surinkę didžiausią įmanomą kiekį talentų. Mike’as yra deimantas, bet daugiau nei 20 taškų gali sumesti ir Okobo, Lloydas gali sumesti 25 ar 30. Galiu būti didelis Mike’o fanas, tačiau šiame versle esu daugiau nei du dešimtmečius ir puikiai žinau, ką reiškia žaisti prieš tokią komandą.

Standings provided by Sofascore

– Kokia yra Rolando Šmito situacija?

– Jis stipriai pasisuko čiurną, bet stengiasi toleruoti skausmą. Nežinau, pamatysime. Sprendimas bus priimtas rungtynių dieną, bet jis vis dar nėra pagavęs ritmo.

– Po mačo Panevėžyje kalbėjote apie prastą komandos nusiteikimą. Ar pamatėte kokią nors komandos reakciją treniruotėse?

– Žaidėme pirmadienį, dabar yra trečiadienis. Ar manote, kad vakar turėjome tris treniruotes (šypsosi)? Turėjome tik vieną treniruotę, bet ar tikrai manote, kad galėjome namuose laimėti 7 mačus ir patirti 1 nesėkmę, jei treniruotės nebūtų geros? Turiu atsakingą komandą, mano darbas yra žaidėjus paspausti iki jų galimybių ribų. Panevėžyje nebuvau patenkintas nusiteikimu, bet džiaugiausi pergale. 95 proc. atvejų Eurolygos komanda būtų pralaimėjusi Panevėžyje? „Real“ pralaimėjo Manresoje, „Virtus“ pralaimėjo namuose, o ketvirtą kėlinį pralaimėjo 32:10. Tai tik parodo, kokia brutali yra Eurolyga.

Nesužaidėme geriausių rungtynių iš nusiteikimo, koncentracijos ir kietumo pusės, bet laimėjome.

– Minėjote, kad „Monaco“ komandoje daug žaidėjų gali įmesti daugiau nei 20 taškų. Kaip tai keičia jūsų pasiruošimą rungtynėms?

– Einu į bažnyčią, uždegu žvakutes. Taip ir vyksta pasiruošimas, kai žaidi prieš tokias komandas. Tiesiog stengiamės padaryti geriausią darbą žinodami, kad kiekvienas veiksmas turės pasekmes. Jeigu savo kareivius išdėstysi taip, kad sustabdytum vieną žaidėją, kiti taps pavojingesniais. Todėl reikia turėti labai balansuotą rungtynių planą.

Pasidalinti