Smailagičius „Žalgiryje“: Željko mokyklą praėjęs talentas, nestokosiantis motyvacijos

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Alenas Smailagičius (Scanpix nuotr.)

Kauno „Žalgiris“ anksti kibo į vasaros darbus ir jau oficialiai pristatė du naujokus – Deividą Sirvydį ir Mattą Mitchellą. Trečiuoju papildimu turėtų tapti šiandien oficialiai Belgrado „Partizan“ gretas palikęs Alenas Smailagičius.

Prieš kelias dienas tiek graikų, tiek serbų žiniasklaidoje buvo pasirodę pranešimai, kad Smailagičius yra nusprendęs keltis į Kauną. Apie tai šiandien dar kartą patvirtino ir Donatas Urbonas iš „Basketnews“. Pasak jo, 24-ą gimtadienį rugpjūčio mėnesį švęsiantis Smailagičius su „Žalgiriu“ sudarys dvejų metų sutartį.

Eurolygoje pastarąjį sezoną serbas vidutiniškai rinko po 5,5 taško, 2,2 atkovoto kamuolio ir 6,3 naudingumo balo, ant parketo praleisdamas po nepilnas 16 minučių.

208 cm ūgio krepšininkas 2019 metais NBA naujokų biržoje buvo pasirinktas 9-tu antrojo rato šaukimu ir du sezonus rungtyniavo „Golden State Warriors“ komandoje.

Neužsikabinęs stipriausioje planetos lygoje krepšininkas grįžo į gimtąjį Belgradą ir tris pastaruosius sezonus gynė „Partizan“ garbę.

Krepšininkas Martynas Gecevičius Kauno komandos sprendimą vadina įdomiu, teigdamas, kad Smailagičius Kaune neturėtų stokoti motyvacijos. Būtent galimybė gauti svarbesnį vaidmenį ir didesnes žaidimo minutes turėjo būti pagrindinis serbo motyvas keltis į Lietuvą.

„Jo pagrindinė motyvacija – noras kilti. Atvažiuotų į „Žalgirį“, jausdamas galimybę išlipti iš tų minučių, kurių negavo „Partizane“. Jei „Žalgiris“ ima užsienietį, tai tikrai jo rolė bus didesnė nei Belgrade. Nera kažkoks wow pasirašymas, bet įdomus. Metantis didelis, gali daug dalykų daryti. Nuo tritaškio veidu veržiasi, gali ir ant posto sužaisti. Gal atrodo minkštokas, bet su visais jo pliusais, „Žalgiriui“ tai visai įdomus variantas.“

Anot Lietuvos U18 vaikinų rinktinės vyr. trenerio Tomo Purlio, „Žalgiris“ turi kažkiek rizikuoti ir imti žaidėjus, atsižvelgiant į perspektyvą. Treneris akcentavo Željko Obradovičiaus mokyklą, kurią būsimas žalgirietis praėjo.

„Tai yra universalus žaidėjas, galintis dengti dvi pozicijas. Gal to ir reikėjo. Tu nenusipirksi žvaigždės, turi žiūrėti į priekį. Turi imti perspektyvius žaidėjus ir kažkiek rizikuoti. Jei bukai imsi veteranus, kurie liko nuo pagrindinių komandų, nieko nebus. Turi kažkiek rizikuoti. Įdomus sprendimas.

Gynyba jo tikrai nėra bloga. Smagu, kad žiūrima ne tik į amerikiečius. Tai žaidėjas, praėjęs serbų sistemą, praėjęs Obradovičių. Tai yra labai svarbu, kai jaunas žaidėjas būna pas gerą trenerį. Reiškia turi pagrindus ir charakterį, nes be jo pas Obradovičių nebūtum. Bus kovotojas. Labai retai pamatysi skystą arba nemotyvuotą serbą.“

Abu krepšinio specialistai sutaria, kad naujasis „Žalgirio“ pirkinys yra į Rolando Šmito vietą, kuris už išpirką persikėlė į Stambulo „Anadolu Efes“. Smailagičius reikalui esant galės rungtyniauti ir vidurio puolėjo pozicijoje.

„Čia būtų ketvirtas numeris su galimybe išplėsti aikštę, žaidžiant ir penktoje pozicijoje. Jis būtų į Rolando Šmito vietą“, – teigė Purlys.

„Jis meta tritaškius ir yra 208 cm ūgio bei turi ilgas rankas, – Smailagičiaus galimybėmis žaisti ir vidurio puolėjo pozicijoje neabejojo ir Gecevičius, – Be problemų gali penktu žaisti. Prieš kažkokį specifinį varžovą, be problemų.“

Pasidalinti