Škotų treneris nesusitaiko su pralaimėjimu: „Iš mūsų buvo pavogta pergalė“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Steve'as Clarke'as (Scanpix nuotr.)

Škotijos futbolo rinktinės pasirodymas Europos čempionate yra baigtas. Visas viltis sudaužė Vengrijos rinktinės žaidėjo Kevino Csobotho įvartis per pridėtą laiką.

Antrus metus iš eilės Škotijos rinktinė baigia pasirodymą Europos čempionato grupių etape. Nors už prastą pasirodymą atsakomybę rinktinės treneris Steve’as Clarke’as prisiėmė sau, daugiausiai pykčio sulaukė teisėjas, kuris, pasak Clarke’o, yra atsakingas už pralaimėjimą.

Po pralaimėjimo Škotijos treneris sunkiai rinko žodžius:

„Kas nors paaiškinkite man, kodėl nebuvo sušviltas toje situacijoje 11 metrų baudinys. Akivaizdžiai matėsi Orbano pražanga prieš Armstrongą. Negalima stumti žaidėjo į nugarą. Jei kyla abejonių, privalai visada nueiti ir peržiūrėti tą epizodą.

Aš po rungtynių pats atidžiai peržiūrėjau tą situaciją ir akivaizdi buvo pražanga. Galėjo viskas kitaip pasibaigti. Deja, iš mūsų buvo pavogta pergalė“, – kalbėjo treneris.

Škotijos treneris buvo paklaustas, kodėl komandai nepavyksta antrą kartą iš eilės praeiti grupių etapo. Vis dėl to strategas tikslaus atsakymo neturėjo.

„Sunku dabar čia sėdėti ir analizuoti. Reikia laiko, kad galvos pailsėtų ir tada pradėtume galvoti, ką blogai padarėme. Žinoma, buvo nemažai situacijų, kurių nesugebėjome išnaudoti. Tą parodo ir įmušti du įvarčiai per visą čempionatą.

Orientuosimės į puolimą ir spręsime užduotį su trenerių štabu, kaip ateityje įspirti daugiau įvarčių“, – atviravo Clarke’as.

Škotijos rinktinės puolėjas Boydas taip pat negalėjo suprasti, kodėl teisėjas Hernandezas nesušvilpė baudinio.

„Pats iš arti mačiau tą situaciją ir esu apšalęs, kaip galima buvo nesušvilpti tokioje situacijoje baudinio. Jei teisėjas būtų nuėjęs ir peržiūrėjęs tą epizodą, rungtynių baigtis galėjo būti visai kitokia.“

Vengrijos rinktinės treneris Marco Rossi nenori sutikti su Škotijos trenerio nuomone ir teigia, kad jie šios pergalės nusipelnė labiau.

„Škotija pirmoje rungtynių pusėje daugiau kontroliavo kamuolį negu mes. Antroje iniciatyvą perėmėm mes, bet vis tiek išliko lygi kova. Mes nusipelnėme šios pergalės“, – džiaugėsi Rossi.

Pats treneris teigė, kad aiškiai nematė situacijos, kurioje nebuvo užfiksuota pražanga prieš Armstrongą.

„Nemačiau tiksliai tos situacijos, bet jei nebuvo sušvilpta pražanga, manau, jos ir nebuvo“, – teigė Vengrijos rinktinės strategas.

Škotijos komanda pasirodymą Europos čempionate baigė grupėje likę ketvirtoje vietoje. Sužaidus visus A grupės susitikimus tapo aišku, kad Vokietija užėmė pirmąją vietą, Šveicarija liko antra, o vengrai – treti.

Vengrijos rinktinė lauks kitų komandų susitikimų, kadangi tik keturios iš šešių trečiąsias vietas užėmusių komandų pateks į atkrintamąsias.

Pasidalinti