Skolas panaikinęs „Žalgiris“ atskleidė biudžetą ir žaidėjų atlyginimus

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 7 min skaitymo trukmė
Paulius Jankūnas (BNS Foto nuotr.)

„Pernai planavome surinkti 11,5 milijono eurų, tačiau pasiekėme 14,2 milijono. Visų pirma, noriu padėkoti Kauno miesto savivaldybei už stabilią paramą kiekvienais metais.

DIdžiausias pokytis įvyko bilietų pardavimų eilutėje. Vietoje planuotų 4 milijonų pavyko surinkti 6,6 milijono eurų. Didžiulis „ačiū“ ir mūsų fanams, kurie puikiai palaikė komandą.

Kas liečia sąnaudas, planavome išleisti 11,3 milijono eurų, tačiau išleidome 13,1 milijono. Didžiausias pokytis yra žaidėjų ir trenerių atlyginimuose. Dėl traumų turėjome pasirašyti Isaiah Taylorą ir Achile Polonarą, dėl kurių ir yra toks didelis pokytis. Žinoma, už gerą pasirodymą Eurolygoje taip pat buvo ir premijos.

Administracinės išlaidos padidėjo taip pat, nes patekome į TOP-8.“

Jankūno teigimu, milijoną sudaręs pelnas praeitą sezoną buvo skirtas atiduoti 2021 m. paimtai paskolai. Šiuo metu klubas neturi jokių įsiskolinimų ir sezoną pradeda versdamas naują lapą.

„Šį sezoną planuojamos pajamos sudaro 13 milijonų – tiek pat, kiek esame numatę ir sąnaudoms.“

„Žalgirio“ direktorius pajamas išskaidė ir detaliau – iš savivaldybės Kauno komanda sulauks 2 milijonų eurų, iš partnerysčių – 4,1 milijono eurų, iš televizijos teisių – 1,9 milijono.

„Iš bilietų įsirašėme saugesnį variantą – 5 milijonus eurų, bet tikimės, kad komanda kausis, rodys gerus rezultatus, fanai ir toliau puikiai palaikys komandą ir šita eilutė padidės.“

Žaidėjų ir trenerių atlyginimams „Žalgiris“ šį sezoną išleis 8,6 milijono eurų, kelionės, apgyvendinimas ir su tuo susijusios išlaidos atsieis 2,5 milijono eurų. Administracinėms sąnaudoms atidėta 1,9 milijono eurų.

Jankūnas taip pat atskleidė, kad šį sezoną komanda jau yra pardavusi 4,5 tūkstančio abonementų, iš kurių uždirbo 2,15 milijono eurų.

– Ar matant bilietų pardavimus neplanuojate pardavinėti daugiau abonementų ar didinti pačią areną?

– Bilietų pardavimas stipriai priklauso nuo rezultatų. Atsimename sezonų, kai ta arena atrodydavo net per didelė. Kol kas abonementų skaičiaus didinti neplanuojame. Tiems sirgaliams, kurie nenori ar negali įsigyti abonementų, paliekame galimybę atvykti į pavienias rungtynes.

– Ar esate nusimatę, kiek norėtumėte išleisti Igno Brazdeikio pamainai?

– Tą išpirką (500 tūkst. eurų) turbūt jau visi žinote. Taip, esame nusimatę. Tai padaryti sunku, nes Eurolygos sezonas prasidės rytoj ir poryt, todėl iš Eurolygos komandų žaidėjų įsigyti jau negalime. Žvalgomės į kitas lygas ir regionus. Dabar sunku pasakyti, už kiek pavyks įsigyti naują žaidėją.

– Kada „Olympiacos“ pradėjo rodyti susidomėjimą Brazdeikiu?

– Po pasaulio čempionato gavau skambutį iš agento ir jis pasakė, kad yra susidomėjimas, bet nieko daugiau. Viskas suintensyvėjo būnant Kipre. Ten teko bendrauti ir su jų vadovais, ir su pačiu Ignu bei jo agentais. Tos derybos vyko savaitę.

– Kiek buvo pažengusios derybos su keliais kandidatais iš Eurolygos?

– Jos buvo pažengusios, bet negaliu sakyti, kad buvome arti pasirašymo, bet nesutapo norai, žaidėjai gal ne taip stipriai ir norėjo palikti savo komandas. Turėjome pokalbių su agentais, tačiau bendro sutarimo neradome.

– Kiek šansų, kad naujokas atvyks iš NBA?

– Spalio pabaigoje NBA baigiasi treniruočių stovyklos. Kiekvienais metais, kai žaidėjai nepasirašo kontraktų su NBA, jie grįžta į Europą. Šansų yra, stebime ir ten dirbančius žaidėjus. Buvo noras labai greitai pasirašyti žaidėją, kurį buvome nusimatę, bet tai neįvyko. Dabar vieno konkretaus varianto neturime. Sekame situaciją.

– Praeitą sezoną buvo traumų, klubą papildė naujokai. Ar nepasikeitė komandos politika žaidėjų draudimo atžvilgiu?

– Taip, svarstome tokį variantą. Bendraujame su draudimo įmonėmis, tačiau kol kas dar savo žaidėjų neapdraudėme. Kadangi pernai turėjome rimtų traumų, draudimo įmonės įsivertina tą riziką ir susitarimą rasti nėra lengva. Bet taip, mintis drausti žaidėjus yra.

– Kiek gali didėti pajamos iš bilietų pardavimų?

– Praeitą sezoną pajamos buvo 6,6 mln. eurų. Į tai įeina ir vienerios ketvirtfinalio rungtynės „Žalgirio“ arenoje. Dabar į šį klausimą atsakyti sunku, nes tai priklauso nuo to, ar mes papulsime į atkrintamąsias. Aš tikiu, kad galime, bet tas skaičius šiuo metu yra sunkiai įvardijamas.

– Ar situacija dar buvo skaičiuojama dar esant Brazdeikiui?

– Taip.

– Prieš išvykdamas Motiejūnas teigė, kad turės parduoti savo turimas akcijas. Gal galite atskleisti, kas yra akcininkas ir kokiomis dalimis?

– Taip, prisimenu tą spaudos konferenciją birželio mėnesį. Šis klausimas turbūt yra ne tam Pauliui adresuotas. Jis buvo akcininkas ir kai grįš į Lietuvą, tikriausiai tada ir įvardins, kaip įvyko tas pokytis ir kas yra pagrindinis akcininkas?

– Ar jūs svarstote pirkti?

– Vyksta pokalbiai, apmąstymai. Kai bus galutinis sandoris, tada ir bus kažkoks pranešimas.

– Bet ar esate nupirkęs ir ar apskritai svarstote?

– Taip.

– Ar jau esate pripratęs prie naujų pareigų?

– Kažkiek apsitryniau, bet negaliu sakyti, kad jau esu viską įsisavinęs. Kiekvieną dieną mokausi. Tas pripratimo procesas vyksta toliau, o kaip sekasi – pamatysime sezone.

– Ar dar tenka konsultuotis su Motiejūnu dėl „Žalgirio“ reikalų?

– Vasarą, kols jis buvo pas mus, dar daugiau konsultavomės. Bet aš suprantu, kad dabar jis truputį atitolęs nuo „Žalgirio“ ir turi begalę reikalų Eurolygos ofise, todėl stengiuosi jo netrukdyti kasdienėmis problemomis.

– Kaip pasikeitė bendravimas su Eurolyga Motiejūnui perėmus jos vairą?

– Sakyčiau, kad ne tik su „Žalgiriu“, bet su visais klubais atsirado artimesnis bendravimas. Atsirado aiškumo ir viskas, mano akimis, tapo paprasčiau. Paulius yra atviras ir tiesus žmogus, niekada nieko nevynioja į vatą ir situaciją pateikia tokią, kokia ji yra. Manau, kad Eurolygai tai yra į naudą. Dar yra daug taisytinų dalykų, bet Paulius su tokia patirtimi tam yra pajėgus ir gali pakelti Eurolygą į kitą lygį.

– Motiejūnas anksčiau yra sakęs, kad klubo politika yra neturėti žaidėjų su milijoninias kontraktais. Ar ši filosofija išlieka, ar tikėtumėtės turėti vieną už kitus kažkiek ryškesnį žaidėją?

– Manau, kad ši filosofija išlieka. Mes niekada nebūsime vieno žaidėjo komanda. Lietuvių tipas yra toks, kad jie yra komandiniai žaidėjai. Ir pildomės komandinio žaidimo šalininkais, bet su stipriomis individualiomis galimybėmis. Bet kol kas tai yra nerealu.

– Ar norėtumėte, kad naujokas būtų su Europos krepšinio patirtimi?

– Taip. Taip jis galėtų greičiau įsilieti į komandą ir trenerių schemas. Ar pavyks tokį rasti – kol kas atsakyti negaliu.

Pasidalinti