Širvys prieš Baltijos taurės startą: „14 metų be titulo nėra atsitiktinumas”

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Pijus Širvys (Scanpix nuotr.)

Lietuvos futbolo rinktinė tęsia pasiruošimą Baltijos taurės varžyboms su Latvija, Estija ir Farerų Salomis. Apie pasiruošimą, legionieriaus duoną ir šį sezoną pasidalino vienas iš Lietuvos rinktinės lyderių, krašto gynėjas Pijus Širvys.

Pernai su „Panevežiu“ Lietuvos čempionu tapęs Širvys sparnus perkėlė į Slovėnijos grandę „Maribor“ ekipą. Nors tikėtasi, jog gynėjui reikės rimtai kovoti dėl savo vietos sudėtyje, 26-erių žaidėjas greitai išsikovojo stratego Ante Šimundža pasitikėjimą ir poziciją startiniame vienuoliktuke.

Sausį prie „Maribor“ prisijungęs Širvys per 16 sužaistų mačų Slovėnijos lygoje spėjo atlikti 3 rezultatyvius perdavimus ir pasižymėti įvarčiu.

„Įdomi patirtis. Nežinojau ko tikėtis, bet komanda mane priėmė šiltai, turėjome puikų sezoną. Po pasiruošimo Turkijoje nepralaimėjome nė vienerių rungtynių. Smagu, kad pavyko aplenkti Justą Lasicką turnyrinėje lentelėje“, – prieš Baltijos taurės kovas duotame interviu šyptelėjo žaidėjas.

Puikūs metai Širviui buvo ir Lietuvos rinktinėje, kurioje su trimis įvarčiais jis tapo rezultatyviausiu Europos čempionato atrankos žaidėju nacionalinėje komandoje.

Solidžią formą rinktinėje lietuvis mėgins perkelti ir į Baltijos taurės kovas. Pirmoje Edgaro Jankausko komandos varžovė pusfinalyje bus Latvija, o dvikovoje dėl aukso arba trečios vietos mūsiškiai susikaus su kažkuria iš Estijos ir Farerų Salų poros.

Lietuvos rinktinė šiemet sieks pirmo Baltijos taurės titulo po 14 metų pertraukos.

„Toks ilgas laiko tarpas tikrai negali būti atsitiktinumas. Nesijaučiame prastesni nei už latvius, estus ar farerus. Jos geros komandos, bet niekuo pranašešnės už mus. Jei demonstruosime gerą žaidimą, turime gerus šansus laimėti“, – kalbėjo gynėjas.

Kokie artimiausi ateities planai?

– Turiu vis dar 2 metus galiojantį kontraktą. Dabar turime pertrauką iki birželio 10 d. ir tada pradėsime pasiruošimas sezonui. Aš prie komandos prisijungsiu šiek tiek vėliau, bet su nekantrumu laukiu kito sezono pradžios.

Kas leido turnyrinėje lentelėje atitrūkti „Celje” komandai nuo jūsų?

– Pradėjome sezoną labai prastai. Kai prisijungiau prie komandos mūsų atsilikimas siekė 20 taškų. Per vėlai pradėjome gerai žaisti, kai jie jau buvo nutolę. Jeigu būtume pradėję sezoną taip gerai, kaip jį užbaigėme, manau, būtume pasiūlę didesnę kova.

Ar pats esi patenkintas šiuo sezonu?

– Labai džiaugiuosi. Mano tikslas ir buvo kilti į aukštesnį lygį, išbandyti save kitur. Asmeniškai nebuvau užtikrintas, kad man pavyks, bet sunkiai dirbau, stengiausi ir esu ten, kur norėjau būti.

Ar po visiems varginančio sezono yra pakankamai motyvacijos žaisti dėl Baltijos taurės?

– Visiems buvo pakankamai laiko pailsėti. Mums visos rungtynės yra svarbios už rinktinę. Atstovaujame savo šaliai ir negali kilti jokių minčių apie atostogas. Svarbiausia, kad esame visi pasiruošę, pailsėję ir kovosime dėl Baltijos taurės.

Rinktinė neturės Gvido Gineičio, Vykinto Slivkos. Kiek tai gali atsiliepti komandai?

– Labai gaila. Jie neatsiejama rinktinės dalis, bet mes neieškome jokių pasiteisinimų. Nauji žaidėjai įneš naujų spalvų, tam tikras vietas sustiprins ir būsime pasirengę rungtynėms.

Kokį įspūdį palieka Latvijos rinktinė?

– Stebėjau praeitais metais keletą varžybų, bet dabar jie pakeitė trenerį. Pasijuokiame kartu su Kasparu Dubra, nes Panevežio” komandoje buvome geri draugai. Laukiu šių rungtynių ir pergalės prieš Kasparą.

Ar neslegia matyti tokį buvusios komandos nuopolį šiame sezone?

– Stebiu. Pakeitė trenerį, tai dabar bus įdomu pamatyti, kaip komandos žaidimas pasikeis. Tikiu, kad pakils iš to dugno ir dar parodys ką gali.

Kokia bus asmeninė šventė po rinktinės?

– Bus vestuvės. To irgi laukiu su nekantrumu.

Kas suvedė su būsima žmona?

– Akivaizdu, kad futbolas.

Pasidalinti