Sirvydžio šou ketvirtame kėlinuke neišgelbėjo nuo pralaimėjimo prieš „Gran Canaria“

Deividas Sirvydis (LKL nuotr.)

Deivydas Sirvydis sužaidė rezultatyviausias karjeros rungtynes Europos taurėje, tačiau Panevėžio „Lietkabelis“ 84:92 nusileido Las Palmo „Gran Canaria“ ekipai.

Iš 18 taškų deficito išlipusi Panevėžio komanda lemiame ketvirtyje buvo išsiveržusi į priekį, tačiau rungtynių pabaiga priklausė tituluotai Ispanijos komandai.

Sirvydis paskutiname ketvirtyje surinko net 19 taškų, o viso jų pelnė 31 (3/5 dvit., 5/9 trit., 10/13 baud.). Iki šiol daugiausiai turnyre Deivydas buvo pelnęs 29 taškus.

Rungtynių pradžia panevėžiečiams nieko blogo nežadėjo. Po netrumpos pertraukos ant parketo grįžęs Vytenis Lipkevičius smeigė tritaškį ir įpusėjus kėlinukui rezultatas tapo lygus – 13:13.

Tada 6 minutes visi aikštės šeimininkų metimai skriejo pro šalį, o svečiai iš Las Palmo spurtavo 13:0 ir atitrūko – 26:13. Antrame ketvirtyje svečių pranašumas išaugo iki 16 taškų, tačiau „Lietkabeliui“ pavyko šiek tiek stabilizuoti padėtį ir po Gedimino Oreliko tritaškio greitoje atakoje ir skirtumas tapo 7 taškai – 38:45. Komandos apsikeitė nesėkmingomis atakos ir rezultatas nepasikeitė iki ilgosios pertraukos.

Lietuvos komanda per pirmus du ketvirčius pataikė tik 3 tolimus metimus iš 13 ir 12:17 pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių.

Po pertraukos, sužaidus porą minučių, 2 paeiliui tritaškiu smeigė Lipkevičius ir „Lietkabelis“ priartėjo – 46:48. Tritaškiais daugiau nei dvitaškiais besirėmusi Ispanijos komanda vėl buvo pabėgusi 8 taškais, tačiau kėlinuką sėkmingiau pabaigė panevėžiečiai ir priartėjo – 58:63.

Sužaidus 2 minutes paskutiniame ketvirtyje Deivydas Sirvydis smeigė tritaškį su varžovo pražanga ir „Lietkabelis“ išsiveržė į priekį – 65:63. Jaka Lakovičiaus auklėtiniai niekaip nerado priešnuodžių prieš jaunajį Lietuvos komandą snaiperį – Sirvydis surinko pirmus 12 komandos taškų ketvirtame kėlinuke.

Likus žaisti trečdalį kėlinuko Johnas Shurna smeigė tritaškį, Ethanas Happas pridėjo 2 taškus ir varžovai vėl susikūrė 5 taškų persvarą – 78:73. Orelikas prametė tritaškį, prasižengė puolime, tačiau toliau siautėjo Sirvydis – jo 5 taškai iš eilės suma-ino atsilikimą iki minimalaus – 78:79.

Į tai Happas atsakė 3 taškais, tritaškį pridėjo Andrew Albicy ir svečių persvara likus žasiti minutę tapo 7 taškai – 78:85. Panevėžiečiams stebuklo sukurti nebepavyko ir pergalę Šventė Las Palmo komanda.

„Gran Canaria“ puikiai rungtynėse dalinosi kamuoliu ir atliko net 27 rezultatyvius perdavimus, kai panevėžiečiai – tik 13.

„Lietkabelis“: Sirvydis 31, Dovis Bičkauskis 11 (7 rez. perd.), Orelikas 11 (1/6 trit.), Lipkevičius 9, Stefanas Birčevičius 6, Nikola Popovičius 6, Gabrielius Maldūnas 4 (6 atk. kam.).

„Gran Canaria“: Ethanas Happas 23 (10/13 dvit., 7 atk. kam., 5 rez. perd., 30 naud.), Nicolas Brussino 16 (4/6 trit., 6 atk. kam., 7 rez. perd.)), Miquel Salvo 11, Shurna 9 (3/7 trit.)

„Lietkabelis“ šiose rungtynėse vertėsi be Martyno Varno ir Pauliaus Valinsko, kurie pirmoje komandų tarpusavio dvikovoje pelnė po 17 taškų ir buvo rezultatyviausi savo ekipos žaidėjai.

Kitas rungtynes Europos taurėje Panevėžio komanda žais sausio 17 dieną. Jų laukia išvykos rungtynės Prancūzijoje su „JL Bourg“ ekipa.