Šidlauskas iškovojo Europos čempionato bronzą, Rapšys pagerino Lietuvos rekordą

Andrius Šidlauskas (Dariaus Kibirkščio nuotr.)

Plaukikas Andrius Šidlauskas (Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“) antradienį iškovojo antrąjį Europos čempionatų medalį savo karjeroje.

Belgrade (Serbija) trenerių Pauliaus Povilionio ir Inos Paipelienės auklėtinis vyrų 100 m plaukimo krūtine rungtyje finišavo trečias (59,27 sek.) ir buvo labai arti asmeninio rekordo (59,12 sek.).

Praėjusiame čempionate Romoje (Italija), panevėžietis taip pat pelnė bronzą.

Priminsime, kad Šidlauskas vakar įvykdė ir olimpinių žaidynių normatyvą (59,49 sek.).

Danas Rapšys vyrų 100 m plaukimo laisvu stiliumi pirmajame pusfinalyje užfiksavo naują Lietuvos rekordą (vos 0,05 sek. iki olimpinio normatyvo) ir pateko į rytoj vyksiantį finalą.

Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ auklėtinis, kurį treniruoja Paulius Povilionis ir Ina Paipelienė, nuotolį įveikė per 48,39 sek. ir bendroje pusfinalio dalyvių įskaitoje pasidalijo 5–7 vietas.

Tame pačiame pusfinalyje plaukęs Tomas Navikonis (tren. Bill Dorenkott) antrą kartą per dieną pagerino asmeninį karjeros rekordą ir užėmė dešimtą vietą.

Panevėžietis nuotolį įveikė per 48,62 sek. Vietą finale jam būtų garantavęs 48,48 sek. rezultatas.

Plaukikams šis čempionatas – paskutinė galimybė įvykdyti olimpinius normatyvus. Atranka į olimpines žaidynes užsidaro birželio 23 dieną.