Šiaurės Korėjos paleista raketa sutrukdė Dončičiaus miegą

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 1 min skaitymo trukmė
Luka Dončičius (Scanpix nuotr.)

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį nesėkmingai paleista Šiaurės Korėjos raketa išgąsdino Slovėnijos rinktinės lyderį Luka Dončičių.

Šiaurės Korėja šiąnakt pabandė antrą kartą į kosmosą pakelti žvalgybai skirtą palydovą, tačiau ir šis mėginimas šaliai nepavyko.

Nepavykęs bandymas Japonijos valdžią maždaug 4 valandą ryto vietos laiku privertė paskelbti aliarmą, nes Šiaurės Korėjos raketa praskriejo pro jai priklausančią Okinavos salą. Pranešama, jog daliai salos gyventojų buvo net liepta evakuotis į saugią vietą.

Būtent Okinavoje bus rengiamas krepšinio pasaulio čempionato grupių etapas. Japonijoje žais 8 komandos, tarp kurių – ir Luka Dončičiaus atstovaujama Slovėnija.

„Buvo šiek tiek baisu, – paklaustas apie tai ketvirtadienį sakė Dalaso „Mavericks“ lyderis. – Po to beveik nemiegojau. Tiesiog sužinojau, kad pro salą turėtų praskrieti raketa.“

Japonijos valdžia vėliau pranešė, kad palydovą gabenusios raketos dalys išsibarstė Geltonojoje jūroje ir Ramiajame vandenyne.

Slovėnija pasaulio čempionato grupių etape žais su Žaliojo Kyšulio, Sakartvelo ir Venesuelos rinktinėmis. Okinavoje rungtyniaus ir Vokietija, Suomija, Australija bei šeimininkė Japonija, kurios burtų keliu papuolė į E grupę.

Pasidalinti