„Šiaulių“ epopėją Europoje užbaigė pirmas varžovas, „Žalgiris“ keliauja toliau

Adama Fofana (Elvio Žaldario nuotr.)

Mindaugo Čepo vadovaujamam „Šiaulių“ klubui nepavyko ilgai užsibūti Konferencijų lygos atrankoje.

Ketvirtadienį atsakomosiose pirmojo atrankos etapo rungtynėse Taline šiauliečiai sužaidė nulinėmis lygiosiomis su vietos „Levadia“, tačiau dėl pergalės 2:0 pirmajame mače tolyn žengė Estijos ekipa.

UEFA turnyruose „Šiauliai“ kovojo pirmą kartą istorijoje. Šią teisę saulės krašto komanda išsikovojo pernai užimdama trečią vietą „TOPsport A lygoje“.

Kur kas sėkmingiau pirmajame atrankos rate pasirodė Vladimiro Čeburino Vilniaus „Žalgiris“, ketvirtadienį Vilniuje 1:0 nugalėjęs Vasos VPS ir į antrą Konferencijų lygos kvalifikacijos etapą žengęs bendru rezultatu 3:1.

Vienintelį rungtynių įvartį LFF stadione ketvirtadienį pelnė nuo pat mačo pradžios aktyviausiai sostinės ekipos gretose žaidęs Adama Fofana. Tiksliu smūgiu galva po Joriso Moutachy perdavimo „Žalgirio“ puolėjas pasižymėjo paskutinėmis pridėto laiko minutėmis pirmajame kėlinyje.

Antrajame kėlinyje vilniečiai turėjo kelias geras progas didinti persvarą, tačiau keli Ovidijaus Verbicko smūgiai įvarčiu nevirto, Giedrius Matulevičius šovė virš vartų, o 81-ą min. Liviu Antalio bandymas perkelti varžovų vartininką atsitrenkė į skersinį.

Nors antrąkart pasižymėti nepavyko, „Žalgiris“ užtikrintai žengė į antrąjį Konferencijų lygos atrankos etapą, kuriame susitiks su iš Europos lygos atrankos iškritusia „Paphos“ ekipa iš Kipro.

Tam, kad patektų į Konferencijų lygos grupių etapą, kuriame žaidė 2022 m., vilniečiams atrankoje dar teks įveikti tris varžovus.