Šeimininkų pareiškimas: Europos čempionato starte Vokietija suvarpė škotus

Niclas Fullkrugas (Scanpix nuotr.)

Europos čempionato šeimininkė Vokietijos rinktinė savo kampaniją tėvynėje pradėjo galinga pergale.

Penktadienį Juliano Nagelsmanno auklėtiniai „Alianz Arena“ stadione be vargo 5:1 susitvarkė su Škotijos futbolininkais.

Nuo pirmojo čempionato mačo starto dominavę vokiečiai įvarčių sąskaitą atidarė jau 10-ą minutę, kuomet po Joshua Kimmicho perdavimo pasižymėjo Lėverkuzeno „Bayer“ talentas Florianas Wirtzas. Dar po 9 minučių kamuolį po skersiniu guldė kitas 21-erių vokiečių talentas Jamalas Musiala.

Besibaigiant pirmajam kėliniui škotai buvo pasiųsti į nokautą, kai baudos aikštelėje tiesiomis kojomis į Ilkay Gundoganą įvažiavęs Ryanas Porteousas gavo raudoną kortelę, o „Arsenal“ atstovas Kai Havertzas meistriškai realizavo baudinį.

Antrajame kėlinyje reikalus sutvarkę vokiečiai sumažino apsukas, o vienintelį įvartį jame 68-ą min. pelnė prieš penkias minutes aikštėje pasirodęs „Borussia“ puolėjas Niclas Fullkrugas. Ne už ilgo 31-erių futbolininkas darkart siuntė kamuolį į varžovų vartus, tačiau šis įvartis atšauktas dėl nuošalės.

Jau pirmajame savo mače vokiečiai pirmą kartą Europos čempionate pirmavo 4 įvarčių skirtumu, kol besibaigiant pagrindiniam laikui kamuolį į savo vartus nesėkmingai nukreipė Madrido „Real“ centro gynėjas Antonio Rudigeris.

Visgi besibaigiant mačui, per pridėtą laiką, turėtą rekordinę persvarą Nagelsmanno komandai atstatė irgi po keitimo aikštėje pasirodęs Emre Canas.

Tai yra ketvirtas kartas, kuomet pasaulio arba Europos čempionatas yra organizuojamas Vokietijoje. Iki šiol kiekviename turnyre tėvynėje „Die Mannschaft“ pasiekdavo bent pusfinalį.

Kitą A grupės mačą vokiečiai sužais artėjantį trečiadienį su vengrais, škotai tą pačią dieną susitiks su Šveicarija.