Sedekerskio užkurtame Howardo tritaškių vakarėlyje – lemiama baskų pergalė prieš „Virtus“

Euroleague X nuotr.

Tadas Sedekerskis papildė gausias lietuvių gretas Eurolygos atkrintamosiose varžybose.

Lietuvio atstovaujama „Baskonia“ namuose 89:77 susitvarkė su Bolonijos „Virtus“ ir turnyro ketvirtfinalyje stos į kovą su Madrido „Real“.

Markusas Howardas surengė net sau neįprastą tolimų metimų šou. Amerikietis išsimetė net 19 tritaškių (karjeros rekordas Eurolygoje), iš kurių tikslą pasiekė 8 metimai (pakartotas rekordas).

Mačo pradžioje tikru šeimininkų komandos vedliu buvo Sedekerskis. Lietuvis mačą pradėjo dviem taikliais tritaškiai, o viso suvertė net 11 iš pirmų komandos 13-os taškų.

Paskutinius taškus pirmajame ketvirtyje pelnė Iffe Lundbergas ir išvedė „Virtus“ į priekį – 21:22.

Įpusėjus antram ketvirčiui, po Sedekerskio perdavimo, vėl šeimininkus į priekį tritaškiu išvedė Nikolaos Rogkavopoulos – 31:29.

Baskai iki pertraukos metė gerokai daugiau tritaškių (8 iš 22) nei dvitaškių (5 iš 15). Sedekerskio prižiūrimas Shengelia per du pirmus kėlinukus surinko vos 2 taškus ir padarė net 4 klaidas. Komandos ilsėtis išėjo esant lygiam rezultatui – 41:41.

Lietuvis pirmoje mačo dalyje buvo naudingiausias krepšininkas ant parketo, surinkęs 16 naudingumo balų.

Po pertraukos Markusas Howardas smeigė 2 tritaškius, Codi Milleris-McIntyre’as pridėjo 4 taškus ir baskai kėliuką pradėjo 12:2.

Antroje kėlinuko pusėje dar du tritaškius paeiliui dūrė Howardas, po kurių šeimininkų persvara pasiekė jau 16 taškų – 63:47.

Po Luca Banchi pertraukėlės Bolonijos krepšininkai pradėjo versti taškus iš po krepšio, bet negebėjo stabdyti įsibėgėjusių baskų atakų. Prieš lemiamą mačo dalį Sedekerskio komandos persvara siekė 15 taškų – 72:57.

Svečiai mažino atsilikimą, tačiau tai darė per lėtai. Varžovų pranašumą iki 10-ies taškų Shengelia sumažino likus žaisti pusantros minutės.

Sedekerskis rungtynes baigė pelnęs 16 taškų (3/4 dvit., 3/4 trit.), sugriebęs 7 kamuolius ir surinkęs 25 naudingumo balus.

Tadas Sedekerskis (Baskonia X nuotr.)

Howardas surinko 28 taškus (1/7 dvit., 8/19 trit.), Matthew Costello – 19, o Milleris-McIntyre’as pridėjo 8 taškus, 7 atkovotus kamuolius ir 8 rezultatyvius perdavimus.

Bolonijos komandai Shengelia įmetė 16, Danielis Hacketas 13, o Isaia Cordinier, Marco Belinelli ir Lundbergas pridėjo po 10 taškų.

Eurolygos ketvirtfinalyje Vitorijos komanda susikaus su Madrido „Real“, su kuriais reguliariajame sezone pasidalino po pergalę. Serija iki 3 pergalių prasidės antradienį Madride.