Savo žaidėjus užstojęs Jasikevičius: „Pralaimėjimas prilygsta tragedijai“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Šarūnas Jasikevičius (Scanpix nuotr.)

Penktą kartą Eurolygos finalo ketverte be pagrindinio trofėjaus likęs Šarūnas Jasikevičius dėkojo Stambulo „Fenerbahče“ žaidėjams už įsimintiną kelionę.

Penktadienį pirmajame Eurolygos pusfinalyje 48-erių lietuvio auklėtiniai 57:73 krito prieš Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkus.

Kaip treneris, Jasikevičius Eurolygos finalo ketverte dalyvavo penktą kartą. Prieš tai sykį šį etapą jis pasiekė su Kauno „Žalgiriu“, visus tris sezonus – su „Barcelona“. Visgi kol kas stipriausio žemyno turnyro trofėjus legendiniam Lietuvos krepšininkui yra neįkandamas.

„Sveikinimai PAO. Jie šiandien buvo labiau savimi nei mes. Didelė pagarba jiems.

Kad jau mūsų sezonas Eurolygoje baigėsi, taip pat noriu išreikšti milžinišką pagarbą ir padėką savo žaidėjams. Jie šį sezoną ne kartą ištraukė komandą iš labai sudėtingų padėčių ir rungtynių bei atvedė mus į finalo ketvertą.

Gynyboje šiandien buvome labai geri, nors ir leidome jiems pelnyti lengvų taškų, PAO puolimą apribojome. Deja, puolime buvome košmariški. Nesidalinome kamuoliu, kai pradėjome tą daryti – nepataikėme metimų. Mūsų puolimas prieš besikeičiančią gynybą, ką treniruojamės kasdien, irgi buvo blogas.

Paprasčiausiai buvome pernelyg statiški. Tada prasidėjo klasikinės situacijos, kai susidūrus su problemomis jas bandėme spręsti po vieną.

Be abejo, šis pralaimėjimas skaudus ir turėsime kažkaip po jo atsigauti. Kito kelio nėra“, – teigė Jasikevičius.

Paklaustas apie tai, ar „Fenerbahče“ komandai šį sezoną pritrūko žvaigždžių rimčiau pasikėsinti į Eurolygos titulą, Jasikevičius užstojo savo žaidėjus.

„Turime labai gerus žaidėjus. Nežinau, kodėl nedrįstate jų vadinti žvaigždėmis, tačiau šioje komandoje yra aukščiausio lygio žaidėjai. Žinojau, kad „Fenerbahče“ buvo pajėgi pasiekti finalo ketvertą ir pakovoti dėl titulo. Dėl to neturėjau jokių abejonių.

Vakar man lietuvių žurnalistai irgi teigė, jog nebūtų didelė bėda pralaimėti, bet iš tikrųjų tai yra tragedija. Kiekvieną kartą, kai pasieki finalo ketvertą, esi tik per du mačus nuo titulo. Tiesiog turime pažiūrėti į save. Nesurengėme tokio pasirodymo, kokius rodėme prieš patekdami čia.

Man kiti metai nerūpi. Svarbiausia yra dabar. Aš, komandos generalinis direktorius visada ieško, kaip būtų galima sustiprinti komandą. Bet tai buvo puiki proga tapti nugalėtojais ir ja nepasinaudojome, o ateitis manęs nedomina“, – teigė lietuvis.

Pasidalinti