Saturnas artėja: „Žalgiris“ išgyveno dramą karštame Belgrade

Keenanas Evansas (zalgiris.lt nuotr.)

Andrea Trinchieri vadovaujamas Kauno „Žalgiris“ Belgrade pratęsė pirmą sezono pergalių seriją ir kelių savaičių Eurolygos pertrauką pasitiks viltingomis nuotaikomis.

Penktadienį žalgiriečiai po permainingos ir atkaklios kovos 93:91 įveikė Belgrado „Crvena Zvezda“ krepšininkus.

„Žalgiriui“ tai buvo 11-a pergalė, po kurios Trinchieri komandą nuo įkrintamųjų zonos skiria jau tik 2 laimėjimai.

Šeimininkų komanda šiame mače vertėsi be Milošo Teodosičiaus.

Rungtynės nuo pat pradžių klostėsi atkakliai, pirmaujanti komanda keitėsi net 11 kartų, „Žalgirio“ pranašumas niekad nebuvo pasiekęs daugiau 6 taškų, o „Crvena Zvezda“ daugiausiai pirmavo tik 4 taškais.

Šį pranašumą „Crvena Zvezda“ susikrovė po spurto 7:0 ketvirtojo kėlinio pradžioje (72:68). Visgi tuomet tokia pačia atkarpa atsakė ir žalgiriečiai. Likus kiek daugiau nei 4 minutėms iki mačo pabaigos po Roko Giedraičio dvitaškio serbai išlygino rezultatą (80:80), tačiau tuomet tritaškį smeigė Tomas Dimša.

Daugiau nei 38 minutes „Žalgiris“ nebuvo prametęs nė vienos baudos, tačiau pirmaujant 87:85 vieną prametė Dovydas Giedraitis, o vėliau abiejų nepataikė ir Arnas Butkevičius. Po pastarojo netaiklaus metimo Nemanja Nedovičius pelnė dvitaškį greitajame puolime. Visgi po minutės pertraukėlės lyderystės ėmėsi dar vienas puikias rungtynes sužaidęs Keenanas Evansas, po prasiveržimo pelnęs nelengvą dvitaškį ir padaręs „Žalgirį“ nepralenkiamą vienu metimu – 90:87.

Bolomboy netrukus sumetė abi baudas, tačiau likus 21 sek. „Crvena Zvezda“ gavo nesportinę pražangą. Edgaras Ulanovas pataikė vieną iš dviejų baudų, tačiau prie jų metimų linijos stojęs Tomas Dimša buvo šaltakraujiškesnis – 93:89. Yago Dos Santosas taip pat pataikė abi baudas, tačiau laiko surengti paskutinei atakai neužteko.

Kauniečius į pergalę vedęs praeito Eurolygos turo MVP Evansas finišavo su 25 taškais, 6 rezultatyviais perdavimais, 2 atkovotais kamuoliais ir 28 naudingumo balais.

Nuo pralaimėjimo „Crvena Zvezda“ neišgelbėjo ir Dos Santosas, kuris dar prieš ilgąją pertrauką buvo per vieną rezultatyvų perdavimą nuo dvigubo dublio – 10 taškų ir 9 rezultatyvūs perdavimai bei 22 naudingumo balai.

Iš viso brazilas surinko 21 tašką, 14 rezultatyvių perdavimų ir 32 naudingumo balus.

Evansui geriausiai talkino Rolandas Šmitas, prisidėjęs 13 taškų, Laurynas Birutis pelnė 12.