Šaro komanda dramatiškai pralaimėjo Stambulo derbį Eurolygoje

Fenerbahce Beko X nuotr.

Šarūno Jasikevičiaus treniruojama Stambulo „Fenerbahče“ pralaimėjo miesto derbį ir Eurolygos atkrintamosiose namų aikštelės pranašumo neturės.

„Anadolu Efes“ laimėjo 82:80 ir žengė tvirtą žingsnį link Eurolygos įkrintamųjų. Jiems tereikia paskutiniame ture įveikti Belgrado „Crvena Zvezda“ ekipą.

Atkakliose rungtynėse pirmaujanti komanda keitėsi kelis kartus, tačiau lemiamą ketvirtį sėkmingiau pradėję „Anadolu Efes“ įpusėjus kėlinukui atitrūko 6-iais taškais – 71:65.

Toks pat pranašumas išsilaikė ir likus žaisti dvi minutes – 75:69. Po Georgios Papagiannio tritaškio ir Scottie Wilbekino metimo iš arti Jaiskevičiaus komanda buvo priartėjusi iki 2 taškų, tačiau tritaškį smeigė Rodrigue Beaubois – 74:79. „Fenerbahče“ komandai buvo likusios 40 sekundžių.

Marko Guduričius greitai smeigė tritaškį, o į tai, sudeginęs visą atakai skirtą laiką, Shane’as Larkinas atsakė dvitaškiu. Biberovičius tritaškiu sumažino atsilikimą iki minimalaus. Likus žaisti 4-ias sekundes vieną baudos metimą prametė Elijah Bryantas ir Hayesas-Davisas turėjo šansą išplėšti pergalę savo komandai. Tačiau jo metimas iš patogios pozicijos skriejo pro šalį ir pergalę šventė „Anadolu Efes“ krepšininkai.

Ne itin sėkmingai mačas puolime susiklostė praėjusiame ture 50 taškų įmetusiam Nigeliui Hayesui-Davisui. Amerikietis prametė visus 5 dvitaškius ir viso surinko 10 taškų bei pridėjo 8 atkovotus kamuolius.

Nugalėtojams Willas Clyburnas surinko 21 tašką, 5 atkovotus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus ir 28 naudingumo balus. Larkinas pridėjo 15, o Beaubois – 10 taškų.

„Fenerbahče“ komandai Wilbekinas pelnė 17, Guduričius 15, o Papagiannis pridėjo 13 taškų ir 8 atkovotus kamuolius. Johnathanas Motley ir Hayesas-Davisas surinko po 10 taškų.

Paskutiniame Eurolygos ture „Fenerbahče“ žais su vienu laimėjimu daugiau turinčiais Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkais. Tai bus dvikova dėl penktos vietos galutinėje reguliaraus sezono įskaitoje.