Puerto Riko druska ant lietuviškos žaizdos: „Nugalėjome pasaulinę galią“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Puerto Riko krepšinio rinktinė (FIBA nuotr.)

Lietuvą su liūdnomis naujienomis iš miegų prikėlusi Puerto Rinktinė skendo šampane ir džiaugėsi istorine pergale.

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Nelsono Colono vadovaujama komanda olimpinio atrankos turnyro finale Lietuvos krepšininkus nugalėjo 79:68.

Puerto Rikui tai buvo pirma pergalė per septynis tarpusavio mačus, ir ją Karibų salos krepšininkai pasiekė svarbiausiu momentu.

„Šiame turnyre nugalėjome dvi krepšinio supergalias, nes tikėjome savimi ir ruošėmės šiam momentui. Esu dėkingas visiems, kad nustūmėme savo ego į šalį ir į pirmą vietą pastatėme krepšinį bei komandą. Po 20 metų grįžtame į olimpiadą ir tai yra nerealu.

Ačiū Puerto Rikui. Nuo pirmos atakos jautėme jūsų palaikymą. Noriu pasiųsti žinutę ir savo žaidėjams: berniukai, jūs esate herojai“, – emocingai kalbėjo Colonas.

Į istorinę pergalę rinktinę atvedęs specialistas dar spaudos konferencijoje buvo išpraustas, kuomet pluoštas Puerto Riko krepšininkų jį apšlakstė šampanu.

Kaip ir buvo galima tikėtis, lietuvius šiąnakt skandino Puerto Riko lyderių trejetas – Jose Alvarado, Tremontas Watersas ir Jordanas Howardas į lietuvių krepšį suvertė 53 taškus ir pataikė ne vieną įspūdingą tritaškį.

„Negaliu nupasakoti šio jausmo. Visko dar nesuvirškinau. Neturiu žodžių. Komanda ir aš pats paaukojau labai daug, kad čia atsidurčiau. Tai yra nerealu.

Atidavėme visą save dėl šio kelalapio. Žaidėme kartu, kartu kentėjome ir aukojomės. Visi tie atkovoti kamuoliai… Visi puikiai atliko savo vaidmenis. Padėjome savo ego į šalį ir padarėme tai, ką turėjome padaryti“, – teigė Watersas.

Puerto Rikas į olimpines žaidynes grįžta lygiai po 20 metų pertraukos – 2004 m. Atėnuose rinktinė užėmė 6 vietą ir nuo to laiko prestiziškiausiame turnyre nesirodė.

„Siurrealu. Daug apie tai kalbėjome, žinojome, kad turime auksinę progą, nors rungėmės ir su Europos milžinais. Lietuva yra nuostabi komanda, tačiau mes tikėjome savimi ir demonstravome puikią gynybą.

Tai buvo viena iš tų dienų, kai atrodė, kad mums negali nepasisekti. Tokį jausmą esu turėjęs ir anksčiau, kai laimėjau savo pirmąjį Puerto Riko čempionatą. Šiandien jausmas buvo toks pats. Atrodė, kad mūsų niekas nesustabdys. Jausmas – fantastiškas“, – kalbėjo rinktinės puolėjas Goerge’as Condittas.

Puerto Riko krepšinio federacijai atrankos turnyro organizavimas atsiėjo 5 mln. JAV dolerių, tačiau šalies krepšininkai visas išlaidas atpirko su kaupu.

„Pernai žaidėme pasaulio čempionate ir pasirodėme puikiai, tačiau tai, ką padarėme dabar, neprilygsta niekam. Pradžioje visi mumis abejojo. Išskyrus mus pačius. Žinojome, kad turime pakankamai talento ir jau patyrusius žaidėjus. Ši komanda dabar yra pasaulinė galia. Mes tai padarėme vėl. Šiandien esame tarp 12 stipriausių pasaulio komandų ir ne dėl aklos sėkmės, o dėl pasiaukojimo ir milžiniško darbo“, – pridėjo Colonas.

Pasidalinti