Australai PČ starte nušlavė Suomijos rinktinę, Italija pro šalį mėtė tritaškius

PČ: Australija - Suomija (Scanpix nuotr.)

Pirmoje rungtynių dalyje problemų turėjusi Australijos rinktinė pasaulio čempionate startavo triuškinančia pergale.

Penktadienį Briano Goorjiano auklėtiniai pirmosiose E grupės rungtynėse 98:72 nušlavė Suomijos krepšininkus.

Visgi pirmoji rungtynių dalis lengvos pergalės australams nežadėjo. Pirmam kėliniui artėjant prie pabaigos jie pirmavo 17:14, tačiau tuomet suomiai ketvirtį užbaigė atkarpa 7:0 ir išsiveržė į priekį 21:17. Įpusėjus antrajam kėliniui Lauri Markkaneno ir Sasu Salino tritaškių patempti suomiai įgijo rekordinį 8 taškų pranašumą – 38:30.

Tačiau tuomet po minutės pertraukėlės trenerio užvesti australai įsibėgėjo ir pirmą pusę užbaigė spurtu 15:2.

Po ilgosios pertraukos į aikštę žengę australai sustoti neketino ir pradėjo triuškinti savo varžovus ir suomiams nepaliko jokių vilčių.

Australijos rinktinėje išsiskyrė talentingasis Joshas Giddey, surinkęs 14 taškų, 9 atkovotus kamuolius ir 8 rezultatyvius perdavimus.

20-metis buvo arti to, kad taptų pirmuoju krepšininku istorijoje, pasaulio čempionate surinkusiu trigubą dublį.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Patty Millsas, per 29 minutes pelnęs 25 taškus, atkovojęs 8 kamuolius ir surinkęs 26 naudingumo balus.

Suomijos rinktinę į priekį tempęs Markkanenas finišavo su 18 taškų, 8 atkovotais kamuoliais ir 4 rezultatyviais perdavimais.

Australai pasaulio čempionate medalių dar niekad nėra laimėję, nors 2019 metais rungtyniavo bronziniame mače, kuriame nusileido prancūzams.

Pergale pasaulio čempionatą pradėjo ir Italijos rinktinė – Gianmarco Prozzeco auklėtiniai 81:67 patiesė Angolos rinktinę.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė puolėjas Simone Fontecchio, surinkęs 19 taškų, atkovojęs 5 kamuolius ir atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus.

Įskaitant kontrolines rungtynes, Italijos rinktinei tai buvo 8 pergalė iš eilės.

Italams iškovoti pergalės nesutrukdė ir tragiškas pataikymas iš toli – iš 31 mėginimo tikslą pasiekė tik 5 (16 proc.) tritaškiai.