Sakartvelo debiutą prieš lietuvio akis prisvilino fantastinis „Real“ 19-mečio smūgis

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Arda Guleras (Scanpix nuotr.)

Vincenzo Montella vadovaujama Turkijos rinktinė Europos čempionate startavo gražiais įvarčiais ir pergale prieš Sakartvelą.

Pirmosiose F grupės rungtynėse turkai Europos čempionato debiutantus palaužė 3:1.

Į priekį Turkijos rinktinė veržėsi 25-ą minutę po įspūdingo Merto Mulduro smūgio į viršutinį vartų kampą kamuoliui dar kabant ore. Netrukus Kenanas Yildizas dvigubino turkų persvarą, tačiau jo tikslus smūgis iš kelių metrų buvo atšauktas dėl pažeistos nuošalės taisyklės.

VAR sistemos pagalbos sulaukę kartvelai čia pat lygino rezultatą, o pirmojo šalies įvarčio Europos čempionate autoriumi tapo Georgesas Mikautadze.

Antrajame kėlinyje tęsėsi atviras futbolas, o lemiamas smūgis Sakartvelui buvo suduotas 65-ą minutę, kai įspūdingą šūvį iš toli paleido Madrido „Real“ komandos talentas Arda Guleras. Jis tapo jauniausiu futbolininku istorijoje, debiutą Europos čempionate pažymėjusiu įvarčiu.

Jau per pridėtą laiką kartvelai surengė kelis beprotiškai pavojingus išpuolius, sykį kliudė ir vartų konstrukciją, tačiau paskutiniam kampiniui vartininką į varžovų baudos aikštelę metusi komanda pati praleido trečią įvartį, kurio autoriumi tapo Keremas Akturkoglu.

Šiose rungtynėse ketvirtuoju asistentu dirbo lietuvis Donatas Rumšas. Šalia abiejų komandų atsarginių žaidėjų suolelio arbitras stovėjo antrą sykį šiame Europos čempionate.

Likus valandai iki šios dvikovos pradžios tribūnose užfiksuotas ir masinis incidentas, kai susipešė masė abiejų komandų fanų.

Pergalę iškovoję turkai bent trumpam šoktelėjo į pirmą F grupės vietą. 22:00 val. Lietuvos laiku prasidės ir antrosios grupės rungtynės tarp Portugalijos ir Čekijos futbolininkų.

Standings provided by Sofascore
Pasidalinti