Ryžtingas Sabonio žvilgsnis į Puerto Riką: „Valančiūno lauksime Paryžiuje“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Domantas Sabonis (LTU Basketball nuotr.).)

Už 11 dienų kovą dėl vietos olimpiadoje su Lietuvos rinktine pradėsiantis Domantas Sabonis teigė, kad Jono Valančiūno netektis komandos tikslų nekeičia.

Kazio Maksvyčio treniruojamos rinktinės liepos 2-7 d. Puerto Rike lauks atrankinis olimpiados turnryas. Grupių etape mūsiškiai kausis su Meksikos ir Dramblio Kaulo Kranto rinktinėmis. Jei grupių etapas neatrodo sudėtingas, tai atkrintamosiose lietuvių gali laukti įgelti galinčios Italijos ir Puerto Riko rinktinės.

Paskutinius akordus laukiančiai atrankai Maksvyčio komanda sudės artėjantį sekmadienį ir antradienį, kai atitinkamai Vilniuje ir Liublianoje sužais kontrolines rungtynes su slovėnais.

„Jaučiamės gerai, visi sunkiai dirbame. Tikslą žinome visi, – ryžtingai kalbėjo Sabonis. – Maždaug visi žaidėjai yra tie patys jau daug metų, nors kažkiek prisijungia ir jaunimas.

Žaidimas už savo šalį visada yra atsakomybė. Norisi kuo daugiau pergalių, patekti į olimpiadą ir kovoti dėl didžiausių prizų.“

Su rinktine Palangoje pluša ir jaunieji Ąžuolas Tubelis bei Deividas Sirvydis. 21-erių Tubelis iš pradžių sugebėjimus demonstravo rezervinėje rinktinėje, o naujasis „Žalgirio“ snaiperis ir rezultatyviausias Europos taurės žaidėjas Sirvydis buvo iškart pakviestas į pagrindinį kandidatų sąrašą.

Po to, kai paaiškėjo, jog rinktinei olimpinėje atrankoje nepadės naujo NBA kontrakto ieškosiantis Jonas Valančiūnas, Kazys Maksvytis pasikvietė ir NCAA žaidusį Motiejų Krivą.

„Gerai. Labai gerai. Stengiasi, gerai dirba, yra talentingi ir tikrai moka žaisti“, – jaunuosius rinktinės žaidėjus vertino Sabonis.

Pagrindiniu talkininku Saboniui šįkart priekinėje rinktinės linijoje bus Donatas Motiejūnas. Pasak Sakramento „Kings“ lyderio, Valančiūno netektis kažkiek keičia dalykus komandoje.

„Aišku, kad keičia. Jonas su mumis buvo eilę metų, yra kapitonas. Tikrai jo pasiilgsime. Bet tikslas vis tiek yra patekti į olimpiadą. Tada lauksime jo Paryžiuje“, – užtikrintai kalbėjo centras.

Iš Valančiūno kapitono raištį olimpinėje atrankoje perims puikų sezoną Graikijoje sužaidęs ilgametis rinktinės narys Mindaugas Kuzminskas.

„Patinka jam. Man atrodo, kad jis labai norėjo būti kapitonu“, – šypsojosi Sabonis.

Pasidalinti