Ryžtingai „Ferencvaros“ pasitinkantis „Žalgiris“: „Europos lapas dar nėra užverstas“

Lukas Langvinis
Autorius Lukas Langvinis 5 min skaitymo trukmė
Vladimiras Čeburinas. Vilniaus „Žalgiris“ facebook nuotr.

Vladimiro Čeburino vadovaujamas Vilniaus „Žalgiris“ turi paskutinę progą pakartoti praeito sezono sėkmę. Tačiau tam stratego iš Kazachstano komanda privalo įveikti galingąjį Budapešto „Ferencvaros“ klubą.

Po Stambulo „Galatasaray“ į Europos lygos atranką iškritęs „Žalgiris“ joje patyrė vieną skaudžiausių pralaimėjimų klubo istorijoje, kuomet per du mačus 1:8 nusileido Švedijos čempionui Gėteborgo „Hacken“.

Lietuviai tokio sutriuškinimo UEFA atrankose nebuvo matę seniai – paskutinį kartą panašiu rezultatu nusileista 2013/2014 metų sezone prieš „Red Bull Salzburg“ futbolininkus, kuriems nusileista 0:7.

„Ferencvaros“ savo kelionę Europoje pradėjo nusileisdama pasakišką žygį surengusiai Farerų Salų komandai Klaksviko KI, tačiau tuomet perpykę vengrai kituose dviejuose etapuose sutriuškino Dublino „Smarock Rovers“ ir Hamrūno „Spartans“ ekipas. Bendras rezultatas per antrą ir trečią atrankos etapus – 14 įmuštų įvarčių ir 2 praleisti.

„Ką galima pakomentuoti apie tokias rungtynes? Vienai komandai nusimato grupių etapas ir abi ekipos tą supranta, – kalbėjo Čeburinas. – Informacijos apie komandas pakanka, kiekvienas klubas bus padaręs savo analizę. Abi komandos ėjo Čempionų keliu ir abi turės savo užduotis, todėl pasiruošimas šioms rungtynėms bus rimtas ir iš vienos, ir iš kitos pusės. Abi komandos turės išspręsti savo užduotis, bet svarbiausia yra aikštėje matyti komandą. Mes tą suprantame ir tam ruošiamės.“

„Jau buvome susidūrę su šia tikrai tituluotą komanda, turinčia gilią istoriją. Turime antrą šansą, treneris – trečią. Apskritai tai mums yra paskutinis šansas įgyvendinti savo tikslus šiais metais, – pridūrė komandos kapitonas Saulius Mikoliūnas. – Tai suprantame ir norime padėkoti fanams, kurie ateina bei stipriai mus palaiko. Mes stengiamės jų nenuvilti, tačiau dabar turime tai parodyti ne tik kalbomis, bet ir darbais.“

– Kodėl šiandien spaudos konferenciją surengėte neįprastai anksti?

– Improvizacija. Ankstyva varna dantis rakinėja (šypsosi). Šiek tiek pakeitėme laiką dėl pasiruošimo. Komandoje turime apie ką pakalbėti, turime įsivardinti ir įgyvendinti savo užduotis. Tiem pokalbiam taip pat yra reikalingas laikas.

– Sauliau, abu mačai su „Galatasaray“ buvo geri, tačiau „Hacken“ pralaimėjimas buvo demoralizuojantis. Kaip į tai sureagavo komanda ir kokiomis nuotaikomis pasitinka šias rungtynes?

– Su švedų komanda pasirodymas buvo nuviliantis. Prieš „Galatasaray“ rungtynės parodė, kad mes galime žaisti su tokiais varžovais. Tai – paskutinė stadija ir komanda dės visas pastangas, kad patektume į grupes. Europos lapas komandos viduje tikrai neužverstas.

– Ar vengrai turi kokių nors panašumų su praeitais varžovais?

– Ne, tai visai skirtingi žaidimo stiliai. „Ferencvaros“ labai patinka atakuoti, šiek tiek mažiau gintis, bet visų keturių komandų stiliai yra visiškai skirtingi.

– Sakėte, kad yra apie daug ką pakalbėti. Kokios tų pokalbių temos?

– Ruošiame savo strategiją ir planą šioms rungtynėms. Kai kurias detales išbandėme jau praeitose A lygos rungtynėse, tačiau dar reikia daug padirbėti ir įvesti konkretumo į tam tikrus veiksmus.

– Kiek lems psichologija šiose rungtynėse ir kokia ji yra komandoje?

– Tiek fizinė, tiek psichologinė komandos būsena yra subalansuota. Psichologija tokiose rungtynėse turi labai daug įtakos. Manau, kad po pastarosios nesėkmės turėjome pokalbių, diskutavome, kaip įveikti šį psichologinį barjerą. Žaidėjai ir mes visi jaučiame didelę atsakomybę prieš šias rungtynes. Todėl ir reikia šiek tiek daugiau laiko, kad galėtume pakalbėti ir susigyventi su šia situacija.

– Ar pritariate, kad būtina laimėti Vilniuje?

– Suprantama. Nelaimėjus būtų labai sunku, durys stipriai prisivertų. Komanda jau turi rungtynių su „Ferencvaros“ patirties, nors ir jų klube pasikeitė keli žaidėjai. Žinome „Ferencvaros“ jėgą ir gerbiame varžovą, bet darysime viską, kad iškovotume pergalę ir, kaip minėjau pradžioje, aikštėje matytume komandą.

– Kaip dažnai šį sezoną matėte aikštėje tą komandą?

– Praktiškai kiekvienose rungtynėse. Žaidėjai atsiduoda maksimaliai. Ne kartą minėjome, kad dėl žaidėjų atsidavimo priekaištų nėra. Yra rungtynių, kai ne viskas klostosi taip, kaip norėtume. Todėl ir sakome, kad kai aikštėje žaidžia komanda, tada ir atsiranda progos bei yra įgyvendinami planai.

– Ar jaučiate spaudimą po pralaimėjimo „Hacken“ ir sunkios padėties A lygoje?

– Taip, mums nepasisekė įveikti „Galatasaray“, iškritome į Europos lygą, bet ten irgi pralaimėjome. Tačiau dabar turime dar vieną šansą ir jis yra labai brangus. O A lygoje dar tikrai ne viskas baigta.

– Yra daug kalbama apie galimą Mathiaso Oyewusi išvykimą, be to, jis dėl raudonos kortelės negalės padėti komandai pirmose rungtynėse. Ar žaidėjas dar nėra susikrovęs lagaminų?

– Kaip ir pats pasakėte, tai yra tik kalbos. Jis yra „Žalgirio“ žaidėjas, jis turi kontraktą. Mes juo tikime ir pasitikime. Artėjančias rungtynes jis praleis, bet kitose jau turėtų žaisti.

Pasidalinti