„Ryto“ visa griaunantis puolimas parklupdė Panevėžio krepšininkus

Margiris Normantas. Betsafe-LKL nuotr.

Uraganinis Vilniaus „Ryto“ puolimas pirmoje pusėje į nokdauną pasiuntė „7bet-Lietkbalio“ krepšininkus ir nors svečiams pavyko atsitiesti antroje pusėje, sostinės komanda šventė pergalę 113:100.

Po traumos į varžybas sugrįžusio Margirio Normanto vedamas „Rytas“ per pirmą ketvirtį pelnė 34 taškus, o po pirmos pusės pirmavo triuškinamai – 69:46.

Panevėžys sureagavo po pertraukos ir sužaidus penkias minutes trečiame ketvirtyje skirtumas po Deivido Sirvydžio prasiveržimo ištirpo iki 12 taškų. Toks jis išliko ir iki paskutinio ketvirčio.

Sužaidus keturias minutes paskutiniame ketvirtyje „Lietkabelis“ po Džiugo Slavinsko metimo atsilikimą sumažino iki 3 taškų – 91:94. Netrukus skirtumas ištirpo ir iki dviejų taškų.

Tačiau paskutines penkias minutes sėkmingiau sužaidęs „Rytas“ šventė dramatišką pergalę.

Nugalėtojų gretose dominavo neseniai po traumos sugrįžęs Normantas. Jo sąskaitoje – 27 taškai (5/7 trit.) ir 29 naudingumo balai. Po 14 taškų į komandos kraitį atnešė Justinas Gorhamas, Javinas DeLaurier bei R.J. Cole’as.

Pralaimėtojams daugiausiai taškų nešė lietuvių gynėjų trio: 17 taškų pelnė Paulius Valinskas, 16 – Deividas Sirvydis, 15 – Martynas Varnas.

Panevėžiečiai šįkart vertėsi be Gedimino Oreliko, Liutauro Lelevičiaus ir Niko Stuknio, o ant parketo nepasirodė ir mačui registruotas Dovis Bičkauskis.

„Rytas“ iškovojo 20 pergalę čempionate ir nuo pirmą vietą užimančio „Žalgirio“ atsilieka vienu laimėjimu. Tačiau žaliai balti yra rungtynėmis sužaidę mažiau.

„Lietkabelis“ nepasinaudojo proga įsitvirtinti ketvirtoje turnyro vietoje. Panevėžio komanda drauge su Utenos ekipa turi po 13 pergalių ir 11 pralaimėjimų.

„Rytas“: Margiris Normantas 27, Justinas Gorhamas, Javinas DeLaurier ir  R.J. Cole’as po 14, Martynas Echodas ir Gytis Radzevičius po 10, Arnas Velička 8, Marcusas Fosteris 6.

„7bet-Lietkabelis“: Paulius Valinskas 17, Deividas Sirvydis 16, Martynas Varnas 15, Džordže Gagič 13, Diante Baldwinas 10, Gabrielius Maldūnas 9, Vytenis Lipkevičius 8, Džiugas Slavinskas 7.