„Ryto“ šturmą atlaikę „Wolves“ – žingsneliu arčiau finalo

Rasheedas Sulaimonas (Wolves nuotr.)

Istorinį LKL pusfinalį tarp dviejų sostinės komandų pergale pradėjo Nedo Pacevičiaus vadovaujama Vilniaus „Wolves“ komanda.

Trečiadienį naujai iškeptas sostinės klubas to paties miesto varžovus patiesė 96:85.

Serijoje iki trijų pergalių „vilkai“ išsiveržė 1-0. Antrasis komandų tarpusavio mačas vyks penktadienį toje pačioje vietoje – „Twinsbet“ arenoje.

Šio pusfinalio nugalėtojas LKL finale susitiks su Kauno „Žalgirio“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ poros nugalėtoju.

Tai yra pirmas kartas istorijoje, kuomet LKL pusfinalyje susitinka dvi Vilniaus komandos.

„Wolves“ trečiadienį į priekį tempė legionieriai – Rasheedas Sulaimonas suvertė 18 taškų, Jeffery Tayloras, Christianas Mekowulu ir regimantas Miniotas pridėjo po 11.

Svarbiausiais momentais lyderystės ėmęsis Sulaimonas taip pat atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 17 naudingumo balų.

Mačą sėkmingiau pradėjo „Wolves“ krepšininkai, o „Rytas“ jau po kelių minučių neteko savo lyderio Marcuso Fosterio. Gynėjas per kelias minutes gavo dvi asmenines pražangas, netrukus už diskusijas su teisėjais gavo ir techninę bei su trimis nuobaudomis prisėdo ant suolo iki pat trečio kėlinio.

Užsivedę „vilkai“ rezultatui esant 14:10 surengė spurtą 7:0 ir įgijo dviženklį pranašumą, kurį nusinešė ir į antrą ketvitį (28:17). Pacevičiaus komandos gretose labiausiai išsiskyrė Christianas Mekowulu, pelnęs 9 taškus, atkovojęs 2 kamuolius ir surinkęs 13 naudingumo balų.

Visgi „Rytas“ po prasto starto atkuto ir antrą kėlinį pradėjo 11:0, taip išlygindami mačo rezultatą. Nuo tos akimirkos įsivyravo kova taškas į tašką, tačiau pirmos pusės pabaigoje Kristupas Žemaitis sumetė abi baudas, o Sulaimonas smeigė savo firminį tritaškį su sirena per keturias varžovų rankas – 41:46.

Trečio kėlinio starte „Wolves“ dar labiau atitolino du Arno Beručkos tritaškiai, o netrukus iniciatyvą perėmė Jeffery Tayloras, kėlinyje sumetęs 7 taškus, atkovojęs 2 kamuolius ir surinkęs 8 naudingumo balus. Jo užkurta „Wolves“ trečią kėlinį laimėjo 26:17 ir į lemiamą ketvirtį žengė turėdama solidžią 14 taškų persvarą – 72:58.

Likus pusaštuntos minutės iki mačo pabaigos Pacevičiaus komandos atotrūkis pasiekė 15 taškų, bet tuomet „Rytas“ surengė spurtą 9:0, prie kurio labiausiai prisidėjo ne kas kitas, o praeito tarpusavio mačo ketvirtame kėlinyje neįtikėtiną šou surengęs Fosteris.

Visgi „Wolves“ iš duobelės ištraukė Sulaimonas, pelnęs dvitaškį su pražanga, o netrukus dviženklį pranašumą atstatė Regimantas Miniotas – 82:71.

Tiesa, Lietuvos vicečempionai nepasidavė ir likus kiek daugiau nei minutei varžovų persvarą sumažino iki 5 taškų (86:81). Visgi dar labiau ją aptirpdyti galėję Giedriaus Žibėno auklėtiniai padarė klaidą – puolime prasižengė Fosteris, o Sulaimonas kitoje atakoje sumetė abi baudas.

„Rytas“: Gytis Radzevičius 16 (7 atk. kam., 25 n.b.), Justinas Gorhamas 15 (9 atk. kam., 0/5 trit.), Martynas Echodas 14, Margiris Normantas (3/16 metimų, -1 n.b.) ir Marcusas Fosteris – po 11.

„Wolves Twinsbet“: Rasheedas Sulaimonas 18, Regimantas Miniotas ir Kristupas Žemaitis (7 atk. kam.) – po 13, Christianas Mekowulu ir Jeffery Tayloras – po 11.