„Ryto“ staigmena Kaune: Normanto ir Fosterio šėlsmas parklupdė „Žalgirį“

Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Marcusas Fosteris (LKL nuotr.)

Skaudžias nesėkmes visuose frontuose pastaruoju metu sugeriantis Vilniaus „Rytas“ (16-5) pateikė staigmeną – Kaune nugalėjo „Žalgirį“ (18-4).

Giedriaus Žibėno auklėtiniai pirmavo didžiąją rungtynių dalį ir svečiuose 100:94 nustelbė žaliai baltus.

Likus 4 minutėms „Rytui“ be galo svarbus buvo Margiris Normantas, kurio du taiklūs tritaškiai sukūrė vilniečiams 7 taškų persvarą (91:87).

„Žalgiris“ per kelias taškas išspaudė tris taškus, bet likus dviem minutėms juos nubraukė Gyčio Masiulio tritaškis. Nors žalgiriečiai pataikė iš toli, bet dvitaškį pelnė Normantas (96:93).

Likus 49 sek. Lukas Lekavičius išprovokavo penktąją Normanto pražangą. Vis tik gynėjas prie baudų linijos pataikė vieną iš dviejų (94:96). Kitoje atakoje Fosteris nepataikė, tačiau Šmits prarado kamuolį. Kertinį rungtynių metimą pataikė Elvaras Fridrikssonas – jo šūvis likus 11 sek. išsprendė rungtynes.

Iš viso Normanto ir Fosterio duetas surinko daugiau nei pusę komandos taškų – net 58. Pirmasis pasižymėjo 30 (3/4 dvit., 6/6 trit., 6/6 baudų), antrasis – 28 taškais (6/8 dvit., 3/8 trit., 7/8 baudų).

Normantas taip pat pridėjo 4 rezultatyvius perdavimus, 2 atkovotus kamuolius ir 32 naudingumo balus, o Fosteris pasižymėjo 3 atkovotais kamuoliais, 3 rezultatyviais perdavimais ir 33 naudingumo balais.

„Rytas“ po šio mačo įgijo tarpusavio pranašumą prieš „Žalgirį“, nes laimėjo ir pirmąją akistatą Vilniuje rezultatu 89:85.

Tai iš esmės keičia turnyrinės lentelės dėlionę. Nors „Žalgiris“ išlieka pirmas ir lenkia „Rytą“ dviem pergalėmis, tačiau vilniečiai yra sužaidę maču mažiau, o dar laukia ir vienas tarpusavio mačas Vilniuje.

Jau pirmosiomis akimirkomis „Rytas“ leido suprasti, jog neatvyko pralaimėti. Fosterio ir Normanto duetas žaibiškai rinko taškus, o po pirmojo kėlinio svečiai nežymiai pirmavo (24:21).

Labai solidus buvo Benedeko Varadi antrasis kėlinys. Vengras per jį sumetė tris tolimus metimus, o užsikūręs „Rytas“ iki pertraukos vis dar laikėsi priekyje.

Trečiajame kėlinyje Fosterio vedamas „Rytas“ buvo pasiekęs rekordinį pranašumą (68:60). Tačiau „Žalgiris“ sužaidė galingą atkarpą 7:0 ir lemiamą ketvirtį pasitiko su minimaliu deficitu (67:68).

Ketvirtajame kėlinyje „Rytą“ toliau vedė į priekį Normantas ir Fosteris. Nors Lukas Lekavičius tolimais metimais vis kėlė kauniečius, tačiau „Rytas“ pasiekė pergalę.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 21, Rolands Šmits 15, Isaiah Tayloras 11, Arnas Butkevičius 9, Achille Polonara ir Edgaras Ulanovas po 8, Laurynas Birutis 7.
„Rytas“: Margiris Normantas 30, Marcusas Fosteris 28, Martynas Echodas ir Benedekas Varadi po 10, Elvaras Fridrikssonas 8, Gytis Masiulis ir Lukas Uleckas po 7.