„Rytas“ atvirai: milijoninė skola, biudžetas ir tikslai

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 6 min skaitymo trukmė
Donatas Zavackas ir Jaroslavas Latušinskij pristato „Ryto“ biudžetą (Luko Balandžio/BNS nuotr.)

„Betsafe-LKL“ čempionas Vilniaus „Rytas“ atvertė kortas apie savo finansus ir tikslus.

Susitikime su fanais ir žiniasklaida tikslius skaičius pateikė „Ryto“ direktorius Jaroslavas Latušinskij bei sporto direktorius Donatas Zavackas.

Ekipa tikisi šį sezoną surinkti 3,5 mln. eurų pajamų bei patirti 3,4 mln. eurų išlaidų. Be to, iš praeities velkasi 2,4 mln. eurų skola, kurią per sezoną tikimasi sumažinti iki 1,9 mln.

Jatušinskij sakė, jog 1,9 mln. eurų šiai dienai yra galutinė „Ryto“ įsiskolinimų suma.

„Girdėjau visokių istorijų, kad tiesiog atsirasdavo kreditoriai, – kalbėjo Jatušinskij. – Šiuo atveju skola yra faktinė. Daliai skolų yra sudaryti susitarimai.“

Donatas Zavackas ir Jaroslavas Latušinskij pristato „Ryto“ biudžetą (Luko Balandžio/BNS nuotr.)
Donatas Zavackas ir Jaroslavas Latušinskij pristato „Ryto“ biudžetą (Luko Balandžio/BNS nuotr.)

Teigta, kad „Ryto“ klubas iš buvusio savininko Gedvydo Vainausko buvo perimtas su didesne nei 4 mln. eurų skola. Vainauskas iki šiol yra likęs didžiausias „Ryto“ kreditorius – klubas jam skolingas 929 tūkst. eurų.

„Rytui“ sunkiai sekasi rinkti pajamas iš komercinių partnerių – per praėjusį sezoną pavyko surinkti kiek daugiau nei milijoną eurų. Klubas norėtų gauti daugiau, tačiau teiki ir argumentus, kodėl taip nevyksta.

Jaroslavas Latušinskij (Luko Balandžio/BNS nuotr.)
Jaroslavas Latušinskij (Luko Balandžio/BNS nuotr.)

„Pagrindinis argumentas verslo sferai yra tiesiog tylėjimas, atgalinio ryšio nebuvimas, – apie komercinių partnerių nesijungimą kalbėjo Latušinskij. – Jei konkrečiai apie šį sezoną, tai žmonės, ypač verslininkai, jie irgi stengiasi nešvaistyti kapitalo, kai artėja tam tikra turbulencija.

Pateikiant konkretesnius pavyzdžius, šiemet buvo derybos su dviem stambiais partneriais. Jos prasidėjo balandį, o tęsėsi iki šio sezono pradžios, bet jos nutrūko vien dėl to, kad įmonės buvo susijusios su Ukraina. Taigi, pirma – karo situacija, antra – energetiniai kaštai, trečia – nemato atgalinių naudų.“

Zavackas pabrėžė, kad šį sezoną minimalus rezultatas vietiniame čempionate būtų patekti į finalą bei kovoti su Kauno „Žalgiriu“, o FIBA Čempionų lygoje norima iškopti į geriausiųjų aštuntuką.

Čempioniškame 2021-22 m. „Ryto“ klubas patyrė nuostolį – 3,2 mln. eurų pajamas nurungė 3,4 mln. eurų išlaidos.

Donatas Zavackas ir Jaroslavas Latušinskij pristato „Ryto“ biudžetą (Luko Balandžio/BNS nuotr.)
Donatas Zavackas ir Jaroslavas Latušinskij pristato „Ryto“ biudžetą (Luko Balandžio/BNS nuotr.)

Vilniaus „Rytas“ turi 40 dalių. 16 iš jų priklauso Vilniaus miesto savivaldybei, 9 – Valdybos pirmininkui Dariui Gudeliui, 9 – Sostinės krepšinio mokyklai, 2 – teisininkui Olegui Šibkovui, 2 – „Norvelitai“, 2 – VšĮ „Perlui“.

Klubo valdybą sudaro trys nariai – Gudelis, Adomas Bužinskas ir Andrius Jančiauskas.

Rūpimas ekipos klausimas šiuo metu yra arena. 2,500 žmonių talpinanti „Jeep“ arena negali patenkinti „Ryto“ fanų poreikių, o „Avia Solutions Group“ arena (11,000 tūkst. vietų) dėl rekonstrukcijos tapo neprieinama.

Be to, ASG arenos šeimininkais jau netrukus taps Alytaus „Wolves“, kurie jau nuo kito sezono žada persikelti į sostinę. Vis tik „Ryto“ vadovai išlieka pozityvūs arenos klausimu.

„Be abejo, tokios galimybės neatmetame, – apie žaidimą ASG arenoje sakė Latušinskij. – Glaudžiai komunikuojame su ASG arenos vadovybe. Jie jau išreiškė savo poziciją šiuo metu. Jie sakė, kad galėsime naudotis arena.

Kai ateis laikas apsispręsti, kur mes kitą sezoną žaisime, pasitarsime su savo dalininkais, nes tai yra labai didelis sprendimas mūsų atžvilgiu.“

Donatas Zavackas (Luko Balandžio/BNS nuotr.)
Donatas Zavackas (Luko Balandžio/BNS nuotr.)

Daug nerimo kelia ir šį sezoną lyderiaujančio Marcuso Fosterio situacija. Amerikietis fiksuoja puikią statistiką, tačiau jo žaidimas ir sudarytos kontrakto sąlygos gali signalizuoti apie persikėlimą į kitą komandą.

Zavackas per daug į detales nelindo, tačiau prasitarė, jog išvykimas nėra neįmanomas.

„Pasakysiu labai atvirai – kontrakto sutarčių niekada viešai neskelbsiu, nes tai yra konfidencialūs pasiūlymai, – sakė Zavackas. – Jei ateis kažkoks didelis pasiūlymas, turėsime jį apsvarstyti.“

Kalbėdami apie „Ryto“ tarptautinį turnyrą – FIBA Čempionų lygą – vadovai išliko daugiau pozityvūs.

Vilniaus ekipa turi dar metus galiojančią sutartį su FIBA turnyru, bet Latušinskij teigė, jog žiūri pozityviai ir į tolimesnį dalyvavimą.

„Mes matome, kad jungiasi daug stipresnių klubų, atvirkščiai nuo Europos taurės, – sakė Latušinskij. – Dėl to tie sprendimai dėl dalyvavimo turnyre bus priimti kartu su dalininkais. Tačiau aš asmeniškai į tai žiūriu pozityviai.“

Tuo metu Zavackas pridėjo, jog su Čempionų lyga vyko dialogas dėl formato, kuris sugrąžintų didesnį rungtynių skaičių. Vis tik „Ryto“ sporto direktorius gavo atsakymą, jog Lietuvos rinka nėra prioritetas.

Šiuo metu „Rytas“ pirmajame etape sužaidžia 6 rungtynes, o maksimaliu atveju, įskaitant visus etapus, rungtynių skaičius išsiplėstų iki 20. Pernai vilniečiai turnyre sužaidė 12 rungtynių.

„Čempionų lygos struktūroje turime tik 1 balsą, o lyga sudaryta iš 32 komandų, kurios turi 8 valdybos narių. Mes norėtume, kad būtų daugiau rungtynių ir inicijavome kalbas, kad grįžtume į senąjį formatą. Tačiau gavome neigiamą atsakymą ir paaiškinimą, kad jų rinka yra didžiosios Europos šalys. Su jų kelionėmis, jų užimamomis vietomis tai yra gan palanku. Tačiau mums norėtųsi turėti daugiau europinių rungtynių.“

Taip pat tikimasi šį balandį Vilniuje organizuoti pirmą istorijoje Čempionų lygos jaunimo turnyrą.

Zavackas neatsisako idėjos, kuri plėvesavo ir anksčiau – sostinėje surengti Čempionų lygos finalo ketvertą.

„Mes tos minties neatsisakėme ir buvo gražus noras, nemažai kalbų įdėta, daryta veiksmų, kad jis įvyktų šiais metais, – sakė Zavackas. – Kaip žinote, ASG arena yra remontuojama, tad to padaryti negalime. Tačiau ateityje tikrai norėtume.“

Pasidalinti