Rūstūs Nyderlandų stratego žodžiai: „Jeigu tai nuošalė, penkias minutes galvoti nereikia“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Ronaldas Koemanas (Scanpix nuotr.)

Penktadienį D grupės favoričių Prancūzijos ir Nyderlandų rinktinių tarpusavio akistata baigėsi nulinėmis lygiosiomis, tačiau rezultatas galėjo pakrypti Ronaldo Koemano auklėtinių naudai.

69-ąją minutę kamuolį į prancūzų vartus siuntė „Paris Saint-Germain“ komandai priklausantis talentingasis Xavi Simmonsas, tačiau jo įvartis buvo atšauktas, mat nuošalėje buvęs saugo komandos draugas Denzelis Dumfriesas galėjo trukdyti vartininkui Mike’u Maignanui gelbėti savo rinktinę.

Įprastai sprendimai dėl nuošalės ilgai netrunka, ypač jeigu žaidėjas yra ryškiai toliau nei varžovų futbolininkai. Visgi šio epizodo peržiūra užsitęsė.

Apie nuošalės epizodą:

„Jeigu tai nuošalė, penkių minučių sprendimui tikrai nereikia. Niekaip to nesuprantu. Jeigu turi tiek daug dvejonių, tiesiog turi įskaityti įvartį“, – kalbėjo Koemanas.

„Dumfriesas netrukdė vartininkui. Maignanas link kamuolio nešoko ne dėl jo. Jis tiesiog nesureagavo ir niekaip negalėjo ištraukti to kamuolio. Tai turėjo būti teisėtas įvartis. Pasikartosiu, kad jis niekaip nekliudė vartininkui“, – pridėjo strategas.

Taikiai išsiskirstę prancūzai ir Nyderlandai užfiksavo pirmąsias šio čempionato nulines lygiąsias.

Abi rinktinės po dviejų mačų turi po 4 taškus ir dar prieš lemiamą mačą yra viena koja kitame etape.

Prancūzų lemiamame mače lauks abu susitikimus pralaimėję ir savo žygį EČ jau baigę lenkai. Jeigu Didier Deschamps’o komanda susitvarkys su jau neturinčiais dėl ko kovoti lenkais, antrosios vietos likimas spręsis Nyderlandų ir Austrijos susitikime.

Pasidalinti