Rungtynių manipuliavimu įtariamu broliu tikintis Michaelas Porteris: „Tai užvaldė sporto pasaulį“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Scanpix nuotr.

NBA vykdo tyrimą, kurio centre yra Toronto „Raptors“ aukštaūgis Jontay Porteris, kuris yra įtariamas manipuliavimu rungtynėmis.

Dvejose NBA rungtynėse Jontay Porteris ant parketo praleido itin mažai laiko, o tuose mačuose lažybų bendrovėse buvo pastatytos neįprastai didelės sumos. Žmonės lažinosi, kad Porteris surinks mažesnius skaičius nei lažybų pasiūloje siūlė bendrovės.

Vyresnysis Jontay brolis, praėjusį sezoną su Denverio „Nuggets“ NBA čempionu tapęs, Michaelas Porteris teigė tikintis, kad brolis nėra susijęs su jokia nelegalia veikla. Po pralaimėjimo Finikso „Suns“ ekipai žurnalistų klausimų apie brolį sulaukęs krepšininkas atviravo, kad lažybos yra tapusios lygos dalimi.

„Jontay myli krepšinį. Pažįstu savo brolį visą gyvenimą. Žinau, koks žmogus jis yra ir koks laimingas jis, galėdamas žaisti krepšinį. Labai abejoju, kad jis darytu ką nors, kas keltų pavojų karjerai.

Paskutiniais metais nuolatos girdime šūksnius tribūnose, prašančius surinkti arba nesurinkti tam tikrą taškų skaičių. Kas vakarą tu nuvili ką nors. Tai dabar yra žaidimo dalis. Akivaizdu, kad tai – pavojingas įprotis, pavojinga žmogaus yda. Viso blogio šaknys slypi meilėje pinigams.

Mes, žaidėjai, turime tai priimti. Už žaidimą mes gauname labai didelius pinigus ir aš žinau, kad šie žmonės, sirgaliai, taip pat nori laimėti pinigų. Tai tikrai yra kažkas, kas užvaldė sporto pasaulį. Aš nežinau, ar tai geras, ar blogas dalykas.“

Pasidalinti