Rungtynėse dėl garbės – lietuviška „Lietkabelio“ pergalė prieš grupės autsaiderius

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
BC 7bet-Lietkabelis Panevėžys facebook nuotr.

Eilinį kartą nepilnos sudėties Panevėžio „7Bet-Lietkabelis“ rungtynėse dėl garbės 91:75 įveikė grupės autsaiderius, dvi pergales turnyre iškovojusius Vroclavo „Šlask“ krepšininkus.

Panevėžio komandai šiose rungtynėse nepadėjo Nikola Popovičius, o dvi tehnines pražangas užsidirbęs ir iš aikštės išvarytas Stefanas Birčevičius lemiamas rungtynių minutes „Lietkabelį“ paliko remtis tik lietuviais.

Į galinčių žaisti panevėžiečių gretas grįžo Gediminas Orelikas, o Paulius Valinskas jau buvo registruotas rungtynėms, bet jas praleido ant atsarginių suolelio. Tačiau rungtynes praleido vidurio puolėjas iš Serbijos Popovičius bei Martynas Varnas.

Karjeros rungtynes sužaidė Dovis Bičkauskis. Vienintelis komandos įžaidėjas pagerino savo rezultatyvumo ir naudingumo rekordus Europos taurėje. Jis viso surinko 17 taškų (ankstesnis rekordas – 14), atkovojo 4 kamuolius, išdalino 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 24 naudingumo balus (ankstesnis rekordas – 18).

Karjeros pasirodymą surengė ir Liutauras Lelevičius, pelnęs 10 taškų, atkovojęs 5 kamuolius ir surinkęs 15 naudingumo balų.

Iki šio turo rezultatyviausiu lygos krešininku buvęs Deivydas Sirvydis savo skaičių nesugadino. 18,6 taško per rungtynes metantis lietuvis rungtynėse surinko 21 tašką.

Rungtynės prasidėjo Lietuvos komandos nesusikalbėjimais gynyboje, o lengvai rinkę taškus „Šlask“ vienu metu pirmavo 6 taškais. Tačiau kėlinuko pabaigoje reikalus prie savo krepšio sutvarkę „Lietkabelio“ krepšininkai leido varžovams pelnyti 3 taškus per paskutines 3 minutes. Paskutinius taškus ketvirtyje pelnė Liutrauras Lelevičius ir sumažino atotrūkį iki 2 taškų – 20:22.

Antrame ketvirtyje jau sąlygas diktavo mačo šeimininkai. Bičkauskio, Maldūno ir Sirvydžio vedamas „Lietkabelis“ visą laiką laikėsi priekyje, o kėlinuką vainikavo Vytenio Lipkevičiaus tritaškis, padidinęs pranašumą iki 7 taškų – 48:41.

Po pertraukos Lietuvos komandai savo pranašumo įtvirtinti nepavyko. Dušano Miletičiaus ir Hassani Gravetto vedami lenkai du kartus buvo išlyginę rezultatą. Trapų 4 pranašumą panevėžiečiams atstatė Bičkauskis, pabaigęs ketvirtį taškais po prasiveržimo.

Lemiamo ketvirčio pradžia priklausė „Lietkabeliui“ ir po Bičkauskio tritaškio jų pranašumas tapo dviženklis – 72:62. Šiuo metimu Dovis pelnė 17 savo tašką rungtynėsę ir pagerino karjeros rezultatyvumo rekordą.

Netrukus dvi greitas technines pražangas skirtinguose epizoduose užsidirbo Birčevičius ir buvo priverstas palikti rungtynes. „Lietkabelio“ sudėtyje paskutinėms 6 minutėms liko tik lietuviai ir vienintelis aukštaūgis – Gabrielius Maldūnas.

„Lietkabelio“ žaidėjai nesutriko ir Gedimino Oreliko tritaškis likus žaisti nepilnas 3 minutes vėl grąžino dviženklį pranašumą – 83:73. Lenkijos komanda intrigos atkurti nesugebėjo, o panevėžiečiai susikūrė triuškinančią persvarą.

Lietuvos komanda dominavo kovoje dėl atšokusių kamuolių, kurią laimėjo net 37:22. Jie puikiai atakavo iš toli – tikslą pasiekė 13 iš 28 tritaškių (46,4 proc.).

„Lietkabelis“: Sirvydis 21 (5/6 dvit., 3/6 trit., 5 atk. kam., 3 rez. perd., 4 per.kam (karjeros rekordas), 3kl., 27 naud.), Bičkauskis 17 (5/5 dvit., 2/2 trit., 5 atk. kam., 6 rez. perd., 3kl., 25 naud.), Gabrielius Maldūnas 13 (5/9 dvit., 6 atk. kam., 23 naud.), Lelevičius 10 (2/4 dvit., 2/3 trit., 5 atk. kam.), Orelikas 9 (1/6 dvit., 2/7 trit.),Vytenis Lipkevičius 8, Džiugas Slavinskas 8, Birčevičius 5 (13 min.).

„Šlask“: Gravettas 21 (5/6 trit., 5kl.), Miletičius 16 (7/8 dvit.), Marekas Klassenas 11 (6 rez. perd.),Andrii Voinalovych 9.

Pasirodymą šio sezono Europos taurės varžybose „Lietkabelis“ pabaigs kitą savaitę. Vasario 7 dieną Panevėžyje lankysis Klužo-Napokos U-BT ekipa iš Rumunijos.