Iš aikštės išvytas Rubštavičius su komanda įveikė pirmą įkrintamųjų etapą Australijoje

Mantas Rubštavičius (Breakers nuotr.)

Mantas Rubštavičius pratęsė savo sezoną Australijoje. Jo „New Zealand Breakers“ 83:76 išvykoje palaužė Sidnėjaus „Kings“ ir pateko į lemiamą kovą dėl dalyvavimo pusfinalio serijoje.

Rubštavičiui mačas nebuvo itin sėkmingas. Į startinį penketą šįkart nepatekęs lietuvis viso ant žaidė 18 minučių ir pelnė 5 taškus (1/2 dvit., 1/2 trit.) ir išdalino 4 rezultatyvius perdavimus, bet buvo priverstas savo pasirodymą baigti anksčiau laiko, kai užsidirbo nesportinę, o po to techninę pražangą. Tiesa, Mantas sudalyvavo rungtynių eigą pakeitusiame komandos spurte trečio ketvirčio pradžioje.

Rungtynių favoritais laikyti „Kings“ nuo pradžių išsiveržė į priekį ir antrojo ketvirčio pradžioje susikrovė 13 taškų pranašumą. „New Zealand Breakers“ iki pertraukos pavyko aptirpdyti atsilikimą iki 9 taškų – 38:47.

Vaizdas ant parketo pasikeitė po pertraukos – Rubštavičiui būnant aikštelėje jo komanda spurtavo 13:3 ir išsiveržė į priekį. Žaidimas vyko taškas į tašką, o trečio ketvirčio pabaigoje Manto pasirodymas baigėsi – jis užsidirbo nesportinę, o po to ir tehninę pražangas ir buvo išvarytas iš aikštelės.

Lemiamą ketvirtį sėkmingiau žaidė svečiai, kurių persvara svyravo nuo 3 iki 7 taškų. Rungtynių pabaigoje „Kings“ dar bandė gelbėtis pražangomis, bet varžovų neprisivijo.

Rezultatyviausiai ir naudingiausiai „New Zealand Breakers“ žaidė Parkeris Jacksonas-Cartwrightas. 180 cm ūgio amerikietis ne tik suvertė 34 taškus, bet ir pridėjo 5 atkovotus kamuolius bei 6 rezultatyvius perdavimus. Zylanas Cheathamas pridėjo 18 taškų.

„New Zealand Breakers“ susitiks su kitos, skirstytų komandų, įkrintamųjų poros pralaimėtojais – „Illawarra Hawks“ krepšininkais. Vienerios šių komandų rungtynės nulems, kas žygiuos į pusfinalio seriją iki trijų pergalių su „Melbourne United“ komanda.