Romoje uždegant Europos žaidynių ugnį – svarbi Lenkijos prezidento žinutė 

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Andžejus Duda (IOC nuotr.)

Pirmadienio vakarą Romoje (Italija) buvo uždegta ir kelionę į Krokuvą (Lenkija) pradėjo 3-ųjų Europos žaidynių Taikos ugnis. Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavęs Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda pasveikino Europos olimpinių komitetų asociaciją (EOK) išlaikius vertybinę poziciją ir į žaidynes neįsileidus Rusijos ir Baltarusijos sportininkų. 

„Naudodamasis proga noriu tarti padėkos žodžius EOK, už priimtą sprendimą į žaidynes neįleisti Rusijos ir Baltarusijos. Rusija yra valstybė įsibrovėlė, agresorė, užpuolusi Ukrainą ir vykdanti karą. Baltarusijos režimas šį puolimą palaiko.  

Tai sakau ir kaip Lenkijos atstovas, ir kaip pilietis šalies, priėmusios daugiau nei 2 mln. pabėgėlių iš Ukrainos, kurie buvo priversti palikti savo šalį bėgdami nuo karo.  

Po dviejų dienų Lenkijoje lankysis Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, kuris atvyksta susitikti tiek su mano tautiečiais, tiek su ukrainiečiais, esančiais Lenkijoje. Džiaugiuosi, kad kaip žaidynių šalies šeimininkės prezidentas galėsiu jam drąsiai žiūrėti į akis ir užtikrinti, kad tai bus taikos ir ramybės žaidynės“, – sakydamas sveikinimo kalbą pabrėžė Lenkijos vadovas. 

Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo ir EOK viceprezidentė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.  

„Europos žaidynės – vienas svarbiausių žemyno sporto renginių, kuriame šiemet vyks net 19 sporto šakų olimpinės atrankos turnyrai. Pasiruošimas žaidynėms nebuvo lengvas, tačiau galima pasidžiaugti, kad Lenkija puikiai tvarkosi. Šiemet LTOK į Europos žaidynes veš rekordinę rinktinę, kuri, tikiuosi, džiugins Lietuvą rezultatais. 

Šiame renginyje, kaip ir kituose, kuriuos organizuoja EOK, nematysime Rusijos ir Baltarusijos sportininkų. Džiaugiuosi, kad Europa šiuo klausimu vieninga ir kartu su kolegomis pavyko išlaikyti principinę poziciją šiuo klausimu“, – sakė olimpinė čempionė Gudzinevičiūtė. 

Vertybinę poziciją Europos olimpiniai komitetai išlaiko nuo pat karo pradžios – minėtų valstybių atstovai nebuvo įleisti į EOK organizuojamus Europos jaunimo žiemos ir vasaros festivalius. 

Simbolinėje ceremonijoje Romoje Lenkijos prezidentas žaidynių Taikos liepsną perėmė iš EOK vadovo Spyros Capralos ir perdavė keturiskart olimpiniam čempionui Lenkijos lengvaatlečiui Robertui Korzeniowski. 

Sportinio ėjimo atstovas įžiebė žaidynių deglą, kuris iškeliaus į Lenkiją ir pradės kelionę po žaidynių šalį šeimininkę. Žaidynių ugnis bus įžiebta atidarymo ceremonijos metu.  

Europos žaidynės Krokuvoje vyks birželio 21 – liepos 2 dienomis. Planuojama, kad varžybose dalyvaus per 7 tūkst. sportininkų iš 48 šalių. Kaip ir kituose EOK organizuojamuose renginiuose, žaidynėse nebus Rusijos ir Baltarusijos atstovų.  

Trečią kartą organizuojamose Europos žaidynėse vyks net 19 rungčių olimpinės atrankos turnyrai. Kelialapį 2024 metų Paryžiaus vasaros olimpines žaidynes turės galimybę iškovoti šaudymo iš lanko, sinchroninio plaukimo, lengvosios atletikos, badmintono, 3×3 krepšinio, bokso, breiko, kanojų slalomo, BMX dviračių, kalnų dviračių, nardymo, fechtavimosi, dziudo, šiuolaikinės penkiakovės, regbio-7, šaudymo, stalo teniso, tekvondo, triatlono atstovai.  

Taip pat Europos žaidynėse vyks lengvosios atletikos (komandų), sinchroninio plaukimo, badmintono, kanojų slalomo, kanojų sprinto, BMX dviračių, kalnų dviračių, nardymo, fechtavimosi, dziudo (komandų), šiuolaikinės penkiakovės ir tekbolo Europos čempionatai. 

Planuojama, kad Lietuvai atstovaus daugiau nei 100 sportininkų. 

Pasidalinti