„Roland Garros“ – dramatiškas traumuoto Džokovičiaus išsigelbėjimas ir rekordas

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 1 min skaitymo trukmė
Novakas Džokovičius (Scanpix nuotr.)

Geriausias pasaulio tenisininkas Novakas Džokovičius net ir kęsdamas kelio skausmus sugebėjo prasibrauti į „Roland Garros“ ketvirtfinalį.

Pirmadienio vakarą 37-erių serbas po dramatiškos kovos 6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 6:3 nugalėjo argentinietį Francisco Cerundolo.

Dar antro seto pradžioje Džokovičius susižeidė kelį, o patirta trauma visą likusį mačą ribojo serbo judėjimą. Dar ketvirtajame sete pirmoji pasaulio raketė atsilikinėjo 2:4 ir buvo per du geimus nuo pralaimėto mačo. Visgi va bank žaisti pradėjęs Džokovičius sugebėjo spurtuoti 7:1.

Lemiamame sete išsiveržęs į priekį 0:2, Džokovičius netrukus pabėrė turėtą persvarą, tačiau aštuntajame geime vėl laimėjo varžovo padavimus, o tai ir tapo lemiamu faktoriumi.

Serbui „Roland Garros“ turnyre tai buvo vienuolikta pergalė lemiamame sete. Pagal šį skaičių jis susilygino su rekordininkais Stanu Wawrinka bei Gaeliu Monfilsu.

Apskritai Džokovičius „Didžiojo kirčio“ turnyruose yra laimėjęs 370 mačų. Pirmadienį jis tapo absoliučiu rekordininku.

Į „Roland Garros“ ketvirtfinalį serbas patenka kiekvieną kartą nuo 2010 m., o šiemet Paryžiuje siekia 4 turnyro ir 25 „Didžiojo kirčio“ titulo.

Dėl vietos pusfinalyje pirmoji pasaulio raketė susitiks su Tayloro Fritzo ir Caspero Ruudo poros nugalėtoju.

Į ketvirtfinalį pirmadienį iškopė ir 11-oji pasaulio raketė Alexas de Minauras, 3:1 setais nugalėjęs rusą Daniilą Medvedevą.

Pasidalinti