Rinktinės privalumus išskyręs Balčiūnas: „Burtai duoda tikrai geras galimybes patekti į olimpiadą“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
BNS Foto nuotr.

Lietuvos krepšinį lydėjo sėkmė Šveicarijoje vykusioje olimpinių atrankos turnyrų burtų ceremonijoje.

Lietuva dėl kelialapio į Paryžių kovos Puerto Rike. Be mūsų ir šeimininkų komandų turnyre dar dalyvaus Meksika, Dramblio Kaulo Krantas, Italija ir Bahreinas.

FIBA nuotr.

Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Mindaugas Balčiūnas olipinės atrankos burtus vertino pozityviai ir teigė, kad yra realios galimybės patekti į žaidynes Paryžiuje.

„Burtai duoda tikrai geras galimybes patekti į olimpiadą. Aišku, nereikia jokio nusiraminimo – yra Italija, yra šeimininkai Puerto Rikas. Bet dabartinė situacija rodo, kad tikrai yra geros galimybės.“

Kalbėdamas apie būsimus varžovus atrankos turnyre Balčiūnas išskyrė Italijos ir Puerto Riko komandas ir jų priklausymą nuo emocijų.

„Su Italija mes turime labai karčios patirties. Tai labai emocijomis paremta komanda. Jei tą dieną jiems gerai krenta, būna labai sudėtinga juos įveikti. Kita vertus, tai tikrai įveikiama komanda. Puerto Rikas – visiškai amerikietiško stiliaus komanda, su ta pačia žaidimo filosofija.

Bet yra metodikos kaip žaisti prieš tokias komandas ir esu tikras, kad treneriai tas metodikas puikiai taiko. Burtai tikrai neblogi. Su Puerto Riku mus sieja nemaža draugystė. Jie dalyvavo turnyre Taivane, turime tikrai gerus ryšius. Visi šansai būti pirmiems grupėje.“

Balčiūnas yra įsitikinęs, kad Lietuva turi didelį krepšininkų pasirinkimą, o mūsų didžiausias privalumas – NBA žaidžiantys komandos lyderiai.

„Laimės tos rinktinės, kuriose žais daugiau NBA žaidėjų, nes ten sezonas baigiasi anksčiau. Sakyčiau, kad Lietuva šiame kontekste turi pranašumų. Mūsų pagrindiniai žaidėjai – NBA lygoje. Turime nemažą žaidėjų pasirinkimą.

Net ir LKL, ne vien iš lyderiaujančių komandų, tas pats Ąžuolas Tubelis. Sunkiau bus Ispanijos lygos žaidėjais, ypač lyderiaujančių komandų. „Barcelona“, „Baskonia“ žais iki galo, bet gal Matas Jogėla pasijungs anksčiau. Tikrai yra pasirinkimo galimybė.“

Atrankos turnyrai vyks liepos 2-7 dienomis, o dalis žaidėjų bus visai neseniai pabaigę savo sezonus. Federacijos prezidentas atskleidė, kad pirmieji planai jau sudėlioti ir netrukus bus pradėta kalbėtis su krepšininkais.

„Teko jau dėlioti pirmus planus, bet „Žalgiris“ gali baigti apie birželio 15-18 d. Pati stovykla gali prasidėti ir anksčiau su tais žaidėjais, kurie laisvi. Yra ir toks variantas. Bet žiūrint mūsų sudėtį, gali būti, kad mūsų pagrindiniai žaidėjai ir treneriai dalyvaus iki galo. Tikrai rasim sprendimų. Kontūrai jau yra galvose. Pradėsim konkrečiai šnekėtis su žaidėjais.“

Balčiūnas išskyrė sirgalių įtaką rezultatams ir tikino, kad federacija bandys sutelkti užsienio lietuvių palaikymą rinktinei Puerto Rike.

„Meksika sulauks didelio palaikymo. Kreipsimės į savo išeivius Šiaurės Amerikoje ir visoje Amerikoje, kad suformuoti stiprų palaikymą. Yra moksliškai įrodyta, kad sirgaliai prideda nuo 5 iki 9 taškų. Tas emocinis fonas yra labai svarbus.“

Taip pat Lietuvos krepšinio vadovas pasidžiaugė sėkmingais latvių burtais. Mūsų kaimynai organizuoja 1 iš 4 atrankos turnyrų ir jame sulauks Sakartvelo, Filipinų, Brazilijos, Kamerūno ir Juodkalnijos rinktinių.

„Manau, kad latvių investicija visiškai pasiteisino, bent jau burtų kontekste. Visos komandos yra įveikiamos. Žinoma, jei latviai žais taip kaip žaidė pasaulio čempionate. Jų akcentavimas kaip labai stipraus varžovo bus visai kitoks. Latviai šiemet nebuvo favoritai, ypatingai po Porzingio traumos. Jie ėjo va bank, be jokios atsakomybės. Linkime jiems kvalifikuotis į olimpiadą.“

Pasidalinti