Rinktinės donorai: 5 žalgiriečiai ir nei vieno sostinės komandų žaidėjo

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Eriko Ovčarenko/BNS nuotr.

Kazys Maksvytis pristatė sąrašą krepšininkų, kurie liepos 2-7 dienomis Puerto Rike kausis dėl kelialapio į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Pagrindiniame sąraše atsidūrė 14 žaidėjų. 6 iš jų rungtyniauja „Betsafe-LKL“, 5 – žaidžia ne Lietuvos komandose Eurolygoje, 1 – Graikijos krepšinio lygoje ir 2 NBA atstovai.

Didžiausias nacionalinės rinktinės donoras – Kauno „Žalgiris“. Net 5 žalgiriečiai pateko į pagrindinį Maksvyčio keturioliktuką: Lukas Lekavičius, Tomas Dimša, Arnas Butkevičius, Edgaras Ulanovas ir Laurynas Birutis.

Į rinktinę savo atstovą deleguoja ir Panevėžio „Lietkabelis“. Nėra nuostabos, kad tarp pajėgiausių šalies krepšininkų atsidūrė rezultatyviausias Europos taurės žaidėjas Deividas Sirvydis. Maksvytis Sirvydį įvardino kaip vieną žaidėjų, galinčių kompensuoti Igno Brazdeikio netektį.

Antrą ir trečią vietas reguliariajame „Betsafe-LKL“ sezone užėmusios dvi sostinės komandos, „Rytas“ ir „Wolves-Twinsbet“ pagrindinėje rinktinėje neturi nei vieno atstovo. Vienintelis Arnas Velička, rungtyniaujantis Vilniuje, pateko į rezervinį kandidatų sąrašą ir turi tik labai teorinį šansą kabintis už galutinio dvyliktuko.

Pagrindiniame sąraše matome penkis Eurolygoje, bet ne „Žalgiryje“ rungtyniaujančius žaidėjus. Vienintelis Marius Grigonis vis dar nebaigė savo sezono stipriausiame Europos turnyre. Jo atstovaujama Atėnų „Panathinaikos“ šį vakarą pradės kovas finalo ketverto varžybose.

Taip pat rinktinėje matysime Donata Motiejūną, Roką Jokubaitį, Tada Sedekerskį ir Roką Giedraitį.

Tarp realiausių kandidatų yra ir Atėnų AEK gretose puikų asmenį sezoną turėjęs Mindaugas Kuzminskas, kuris tradiciškai yra nepakeičiama Maksvyčio rinktinių dėlionės dalis.

Sąrašą vainikuoja NBA bokštai Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas. Dėl pastarojo dalyvavimo atrankos turnyre dar yra nežinomybės. Mindaugo Balčiūno tvirtinimu, Jono situacija aiški taps tik birželio 17 dieną.

Pagrindinis Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas:

Gynėjai: Rokas Jokubaitis, Lukas Lekavičius, Tomas Dimša, Deividas Sirvydis, Marius Grigonis.
Puolėjai: Rokas Giedraitis, Arnas Butkevičius, Edgaras Ulanovas, Mindaugas Kuzminskas, Tadas Sedekerskis.
Centrai: Jonas Valančiūnas, Domantas Sabonis, Donatas Motiejūnas, Laurynas Birutis.

Pasidalinti