Rimčiausius iššūkius pasitinkantis Maksvytis gyrė Normantą: „Plyšo jau antri batai“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Kazys Maksvytis (FIBA nuotr.)

Vietą antrajame pasaulio čempionato etape su Lietuvos rinktine užsitikrinęs Kazys Maksvytis pagyrė Margirį Normantą ir teigė, kad tikrieji iššūkiai prasideda nuo antradienio.

Sekmadienį Lietuvos rinktinė 96:66 pervažiavo Meksikos krepšininkus ir užsitikrino vietą antrame PČ etape. Antradienį lietuviai sužais paskutines D grupės rungtynes su Juodkalnija.

„Geresnės, kokybiškesnės rungtynės abejose pusėse, – Geriau jas kontroliavome, buvo mažiau bangavimų. Gerai dirbome gynyboje ir situacijose be kamuolio, ir žaidime 2 prieš 2. Varžovai šiose vietose tikrai išsiskiria. Vieną iš jų lyderių apskritai palikome su 0 taškų, o tai yra labai geras rezultatas. Pako Cruzas irgi pelnė tik 10 taškų, o taip apriboti pagrindinį taškų rinkiką irgi yra geras rezultatas.

Geros rungtynės. Išėjome į kitą etapą, bet žinome, kad tai nieko nereiškia. Visas smagumas prasidės sekančiose rungtynėse. Kuo gilyn į mišką, tuo daugiau medžių. Bus sunkiau, bet manau, kad esame pasiruošę.“

– Ar tikėjotės, kad pergalę pavyks pasiekti taip lengvai?

– Pergalės tikėjomės, o taškų skirtumas yra nesvarbu. Tenkino kokybė ir energija, kurią turėjome. Viską kontroliavome.

– Po pirmų rungtynių akcentavote, kad reikia mažinti klaidų skaičių. Ar pavyko tai išpildyti?

– Išpildėme. Išsipildė ir antri šansai, ir „pikenrolo“ gynyba, ir klaidų šįkart pavyko išvengti.

– Buvo nemažai gražaus, greito krepšinio. Ar leidžiate komandai mėgautis žaidimu?

– Leidžiame. Norime pelnyti greitus, pigius taškus. Kažkiek iš to atsiranda klaidų, dėl to nesmagu, bet šiandien gerai gavosi ir greitas puolimas. Nestabdėme ir leidome komandai žaisti.

– Akcentavote, kad varžovai yra vyresni ir naudoja mažesnę rotaciją. Ar buvo komandai nurodymas tai išnaudoti?

– Tokio nurodymo nebuvo. Buvo nurodymai, kuriuos žaidėjus atakuojame, varginame. Margiris praeitose rungtynėse buvo rezultatyviausias, šiandien taškų nepelnė, bet padarė gerą darbą gynyboje. Jau antri jo batai suplyšo, su juo aikštėje turėjome gerą +/- rodiklį. Aukštaūgiai šiandien gerai leidosi po krepšiu. Manau, kad padarėme gerą darbą.

– Margiris Normantas rungtynes pradėjo startiniame penkete. Ar toks ir buvo sumanymas gynybai prieš varžovų lyderius?

– Taip, buvo akcentas prieš Pako Cruzą.

– Daug taškų rinko mūsų įžaidėjai. Ar ir planavote atakuoti žemesnę varžovų gynėjų grandį?

– Taip, jų įžaidėjas greitas, bet mažas, tad tokia opcija buvo.

– Kokį įspūdį paliko Jokubaičio žaidimas?

– Smagu dėl tų žaidėjų, kurie įsiliejo į žaidimą. Rokas gal po pirmų rungtynių jautėsi nejaukiai, bet pajuto laisvę ir savo žaidimą. Tikiuosi, kad jis ir toliau taip žais, nes yra mums labai svarbus.

– Ar Juodkalnija per pirmąsias dvejas rungtynes kažkuo nustebino?

– Kol kas akcentavome varžovus, prieš kuriuos žaidėme, bet Juodkalnija yra labai fiziška komanda. Nieko čia daugiau nepasakysi. Juos labai pakeitė Vučevičius, kuris yra NBA žaidėjas. Tai jau bus žymiai stipresnė komanda ir bus kiti uždaviniai bei kitoks krepšinis.

Pasidalinti