Rezultatyvus Valančiūno debiutas Vašingtone pažymėtas triuškinančiu pralaimėjimu

Jonas Valančūnas. Scanpix nuotr.

Jonas Valančiūnas rezultatyviai prisistatė Vašingtono publikai, tačiau jo atstovaujama „Wizards“ nemetė rimtesnio iššūkio NBA čempionų titulo gynybą pradėjusiai Bostono „Celtics“.

Ant atsarginių suolo rungtynes pradėjęs Valančiūnas buvo vienas rezultatyviausių komandoje, tačiau namuose rungtyniavę „Wizards“ 102:122 neturėjo šansų prieš „Celtics“.

Lietuvis ant parketo praleido 20 minučių, per kurias surinko 18 taškų (8/13 dvit., 2/2 baud.), sugriebė 5 kamuolius ir išdalino 2 rezultatyvius perdavimus.

Komandos iki rungtynių pertraukos žaidė lygiai, tačiau antro kėlinuko pabaigoje Bostono krepšininkai spurtavo 10:1 ir susikrovė dviženklę persvarą – 64:54. Šis pranašumas per trečią ketvirtį daugiau nei padvigubėjo ir rungtynių likimas tapo aiškus.

„Wizards“ startinio penketo amžiaus vidurkis šiame mače buvo 22,7 metai – jauniausias per klubo egzistavimo istoriją.

Nugalėtojams Jaylenas Brownas pelnė 27 taškus, Jasonas Tatumas pridėjo 25 taškus ir 11 atkovotų kamuolių, Derrickas White’as įmetė 19, Paytonas Pritchardas – 15 taškų.

„Wizards“ komandoje rezultatyviausiai žaidė Jordanas Poole’as – 26 taškai. Kyle’as Kuzma pridėjo 12, o ekipos antruoju šaukimu pasirinktas Alexas Sarras mačą pradėjo startiniame penkete, tačiau pataikė vos vieną metimą iš 7-ių ir surinko vos 2 taškus.

„Celtics“ krepšininkai pataikė 17 tritaškių iš 45 (37,8 proc.), tuo tarpų namuose rungtyniavę „Wizards“ – vos 7 iš 36 (19,4 proc.).

Kitose rungtynėse Valančiūno komanda namuose priims Klivlendo „Cavaliers“.