Rezultatą nepadoriu pavadinęs Čeburinas: „Klystama ir Anglijoje, Vokietijoje“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Vladimiras Čeburinas (BNS Foto nuotr.)

Vladimiro Čeburino vadovaujamo Vilniaus „Žalgirio“ Europinė kelionė beveik baigėsi dar nesulaukus atrankų finišo.

Tai tapo aišku po ketvirtadienio Konferencijų lygos atrankos rungtynių su „Ferencvaros“, kurias vilniečiai savo žiūrovų akivaizdoje pralaimėjo 0:4.

Į šias rungtynes „Žalgiris“ žengė po sutriuškinimo 0:5 Europos lygos atrankoje prieš „Hacken“, tad per pastaruosius du UEFA turnyrų mačus Čeburino auklėtiniai praleido 9 įvarčius ir neįmušė nė vieno.

„Labai sunku komentuoti tokias rungtynes, – nuogąstavo Čeburinas. – Pradėjome užtikrintai, turėjome progų, tačiau tada mūsų klaidos leido varžovams pasižymėti. Sudėtinga žaisti tokiu intensyvumu – rungtyniauti tenkas kas trečią dieną. Tačiau tai nepateisina tokio rezultato.“

– Kiek šiose rungtynėse pritrūko Oyewusi?

– Turėjome savo momentų. Galima kalbėti, kad Oyewusi šiose rungtynėse taip pat būtų turėjęs progų. Puolėjai gali neišnaudoti tam tikrų galimybių, bet taip žaisti gynyboje…

– Ar nebuvo noro UEFA turnyrų atrankose išbandyti Kipro Kažukolovo?

– Kipras yra geras žaidėjas, mes juo pasitikime, jis žaidžia Lietuvos čempionate. Taip, Europoje progų jis negavo. Turėjome minčių jį leisti į aikštę šiose rungtynėse, tačiau kiti žaidėjai jau yra susižaidę tarpusavyje, todėl pasikliovėme jais.

– Ar galima sakyti, kad toks rezultatas yra gėdingas?

– Taip, rezultatas yra nepadorus, tačiau žaidimo gėdingu nevadinčiau. Žaidėjai aikštėje arė, sunkiai dirbo. To tikrai nepavadinčiau gėdingu žaidimu. Galima kalbėti apie komandų biudžetus, tačiau ne jie aikštėje bėgioja. Tačiau tiek klaidų, kiek šiandien padarėme, yra nedovanotina.

– Ar galima sakyti, kad šioje poroje jau viskas baigta?

– 4 įvarčių pranašumas yra didelis, tačiau privalome kovoti iki galo. Juolab kad kitose rungtynėse mums jau galės padėti Oyewusi.

– Kaip paaiškintumėte tas klaidas gynyboje?

– Klaidos yra klaidos. Futbolas yra apie klaidas. Kas jų daugiau padaro, tas ir pralaimi. Klystama net ir stipriausiose pasaulio lygose Vokietijoje, Anglijoje. Bet taip, šiandien klydome per dažnai.

– Prieš sezoną buvo skambiai kalbama, kad „Žalgiris“ gali netgi turėti dvi sudėtis. Ar galima sakyti, kad su komplektacija buvo padaryta klaidų?

– Tikrai negalėčiau sakyti, kad prašovėme su žaidėjais. Visi jie yra geri, galbūt kai kuriem nepasisekė tinkamai adaptuotis. Adaptacijos trūko. Nauja šalis, naujas čempionatas, naujas miestas. Tačiau pasirinktų žaidėjų kokybė buvo gera. Bandome juos rotuoti, Kažukolovas rungtyniauja A lygoje, Bopesu vietą startinėje sudėtyje šiandien užėmė Mamičius.

– Ko galima pasimokyti iš tragiškų pastarųjų dviejų rezultatų Europos turnyruose?

– Analizuojame kiekvienas rungtynes, sprendimus aikštėje, kalbame apie tai. Stengiamės tobulėti tiek strategiškai, tiek ir priiminėjant sprendimus. Pagal tai ir ruošiamės kitoms rungtynėms.

– Koks yra psichologinis fonas komandos viduje?

– Psichologija yra svarbu. Po pralaimėjimo Švedijoje daug kalbėjome apie reikiamus pokyčius, laimėjome gana nelengvas rungtynes Alytuje, tačiau žmogiškas faktorius vis tiek vaidina savo vaidmenį. Galime kalbėti apie žaidėjus, taktikas, bet visada yra žmogiškas faktorius. Kiekviena klaida gali lemti kitą klaidą.

Pasidalinti