Revanšo nepakako – Vilniaus „Amber“ iškrito iš Europos taurės turnyro

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Vilniaus „Amber“ rankininkai iškrito iš Europos taurės turnyro. Rankinis.lt nuotr.

EHF Europos taurės turnyre debiutavę Vilniaus „Amber“ rankininkai pirmajame etape svečiuose pasidalijo po pergalę su Italijos „Brixen“ komanda. Tačiau pirmose rungtynėse didesniu skirtumu pralaimėjusi „Amber“ komanda buvo priversta atsisveikinti su turnyru ir į antrąjį etapą praleido Italijos klubą.

Pirmose rungtynėse „Amber“ pralaimėjo rezultatu 23:34 (12:16). Rezultatyviausiai „Amber“ gretose žaidė po 5 įvarčius pelnę Ernestas Stvolas ir ukrainietis Jahoras Šymančiukas. Po 3 įvarčius surinko ukrainietis Olehas Ivančenko ir baltarusis Antonas Citko, dukart pasižymėjo Matas Aukštikalnis.

Atsakomosios rungtynės vyko labai permainingai. „Amber“ rankininkai pirmi pelnė įvartį, tačiau vėliau beveik visas rungtynes pirmavo Italijos klubas. Antro kėlinio pradžioje „Amber“ atsiliko nuo varžovų net septyniais įvarčiais. Tačiau vilniečiai nenuleido rankų ir rungtynių pabaigoje sugebėjo ne tik išlyginti rezultatą, bet ir išplėšti pergalę 29:28 (13:18).

„Amber“ komandai 7 įvarčius pelnė A. Citko, po 4 – O. Ivančenko ir baltarusis Javhenis Skrynikas, po 3 – E. Stvolas, Domantas Ivanauskas, Alanas Bogdiunas ir ukrainietis Mykyta Litvinenko.

„Varžovų komanda labiau patyrusi ir jau ne kartą žaidusi Europos taurės turnyre. Mūsų komandoje visi jauni rankininkai. Tai buvo debiutas Europos taurės turnyre ne tik pačiam klubui, bet ir žaidėjams. Daug klydome, nes žaidėjus kaustė jaudulys ir tuo naudojosi patyrę varžovai. Atsakomosiose rungtynėse žaidėme geriau, nors ilgą laiką vijomės varžovus. Vėlgi pritrūko patirties, pritrūko lyderio, kuris pristabdytų žaidimą kada reikia, o kai reikia padrąsintų kitus žaidėjus, sutelktų komandą. Bet vaikinų akys degė, jie kovojo iki galo ir pasiekėme istorinę pirmąją klubo pergalę Europos turnyruose“, – sakė 2017 metais įkurto „Amber“ klubo treneris Hlebas Arciuchovas.

„Palyginus pirmas ir antras rungtynes, atsakomosiose mūsų komandos nusiteikimas buvo visai kitoks. Pirmose rungtynėse buvome užsivedę tik pirmas dešimt minučių, vėliau praradome iniciatyvą. Atsakomosiose rungtynėse buvome nusiteikę kovai iki galo, nes norėjome grįžti namo ne su dviem pralaimėjimais, o su pergale. Džiaugiamės, kad jau debiutiniame sezone pavyko iškovoti pergalę. Mums tai labai svarbu. „Amber“ klubas dar labai jaunas, jauni ir visi žaidėjai. Todėl debiutas Europos taurės turnyre mums priduos daugiau pasitikėjimo savo jėgomis. Įgavome puikios patirties prieš Lietuvos čempionatą“, – sakė vienas „Amber“ komandos lyderių E. Stvolas.

Sekmadienį Europos taurės turnyro pirmojo etapo atsakomąsias rungtynes žais Kauno „Granito-Kario“ rankininkai. Pirmose rungtynėse šeštadienį „Granitas-Karys“ pralaimėjo Reikjaviko „Valur“ komandai 24:27. Atsakomosios rungtynės vyks sekmadienį 14 val. Garliavos sporto centre.

Šalies čempionė Vilniaus „Šviesa“ ir vicečempionas Klaipėdos „Dragūnas“ pagal reitingą pateko į antrąjį Europos taurės turnyro etapą, vyksiantį spalio mėnesį.

Pasidalinti