Revanšas nepavyko: „Lietkabelis“ ir namuose nusileido Podgoricos ekipai

Gediminas Orelikas (BC 7bet-Lietkabelis Panevėžys facebook nuotr.)

Panevėžio „Lietkabelis“ antrą kartą šiame Europos taurės sezone nusileido Podgoricos „Budocnost“ – 81:83

Pirmąsias tarpusavio rungtynes spalio 4 d. Podgoricoje aikštės šeimininkai laimėjo 76:65. Po šių rungtynių abi ekipos turi iškovojusios po 4 pergales per 10 rungtynių.

Lemiamame ketvirtyje prabilo panevėžiečių lyderis Gediminas Orelikas. Jis tritaškiais artino šeimininkus prie varžovų, o likus žaisti 3 min. po Deivydo Sirvydžio taškų su pražanga skirtumas liko 2 taškai – 66:68.

Martyno Varno tritaškis po rizikingo Donato Sabeckio perdavimo svečių pranašumą likus žaisti 2 min. ištirpdė iki minimalaus – 71:72.

Tritaškį smeigė Yogi Ferrellas, Sirvydžio atsakas buvo netikslus, o Ferrellas vėl dūrė iš toli. Liko žaisti mažiau nei minutė, o Juodkalnijos komanda atsiplėšė 7 taškais – 71:78.

Nenado Čanako auklėtiniai nepasidavė ir po Sirvydžio tritaškio likus žaisti 18 sek. skirtumas sumažėjo iki 2 taškų – 78:80. Varžovai tiksliai metė baudas ir iškovojo pirmąją sezono pergalę išvykoje.

Pirmoje rungtynių pusėje priekyje buvo abi komandos, tačiau didesnio pranašumo sukurti nesugebėjo. Įspūdingą epizodą antro kėlinuko pabaigoje sukūrė svečiai. Po McKinley Wrighto perdavimo kamuolį į panevėžiečių krepšį sugrūdo Marvinas Jonesas.

„Lietkabelio“ krepšininkams nesisekė atakuoti iš toli ir tuo pasinaudoję svečiai atitrūko – 54:61 po trijų kėlinukų.

Podgoricos gretose Europos taurės varžybose debiutavęs Ferrellas surinko 14 taškų.

Šeimininkus į priekį vedė Orelikas – 21 taškas (4/13 trit.) ir Sirvydis – irgi 21 taškas (5/6 dvit., 3/6 trit.). Vytenis Lipkevičius pridėjo 16 taškų ir pakartojo savo karjeros rezultatyvumo rekordą Europos taurėje.

Panevėžiečiai rungtynėse metė daugiau tritaškių nei dvitaškių. Jie pataikė 10 tolimų metimų iš 31 ir 15 iš 27 dvitaškių.

Nugalėtojų komandoje Marvinas Jonesas surinko 15 taškų, Brandonas Paulas – 11.

Kitą savaitę „Lietkabelio“ komandą namuose priims Salonikų „Aris“.