Renesansas: kaip Trinchieri eksperimentai prikėlė Maneką?

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Andrea Trinchieri, Brady Manekas, Tomas Purlys. Osportas.lt foto montažas

Vienu iš pergalės prieš Stambulo „Fenerbahče“ kalvių tapęs Brady Manekas šalia Andrea Trinchieri išgyvena atgimimą.

Prie vienos skambiausių sezono pergalių penktadienį svariai prisidėjęs Manekas per pastarąsias trejas Eurolygos rungtynes vidutiniškai rinko 10,6 taško, 4,3 atkovoto kamuolio ir 11,3 naudingumo balo.

Antras rezultatyviausias rungtynes sužaidęs Manekas prieš „Fenerbahče“ finišavo su 14 taškų, 4 atkovotais kamuoliais ir 14 naudingumo balų. Mačas su „Fenerbahče“ jam įsimintinu turėjo tapti ir dėl rekordinių minučių (32 min. ir 10 sek.), ir dėl pasirodymo starto penkete.

Pasak Purlio, snaiperio pasirodymas pirmajame penkete – reguliariai pasitaikanti Trinchieri praktika.

„Manau, kad treneris parodė pasitikėjimą juo. Išėjimas į starto penketą žaidėjui, kuris didžiąją dalį sezono neturėjo pasitikėjimo, yra labai drąsus sprendimas. Tačiau pamatėme, kad jis pasiteisino.

Trinchieri tokį manevrą panaudoja ne pirmą kartą. Matėme, kad vienu metu jis į starto penketą buvo išleidęs ir Dovydą Giedraitį, ir Danielių Lavrinovičių, – teigė Purlys. – Beveik kiekvienose rungtynėse jis į pirmąjį penketą įmeta kažkokį naują žaidėją.

Galima sakyti, kad galbūt taip bandoma sumaišyti kortas varžovų skautams ar susikurti kažkokį pranašumą asmeninėse dvikovose. Ir sprendimas prieš „Valencia“ ir Chrisą Jonesą išleisti Giedraitį pasiteisino. Šioje situacijoje buvo išleistas Manekas ir tai vėl išėjo į naudą.“

Startiniame penkete Rolandą Šmitą pakeitusiam Manekui atsiskleisti padėjo ir neįprastai geras „Žalgirio“ kamuolio judėjimas. Pagal rezultatyvius perdavimus kauniečiai „Fenerbahče“ pranoko net 25:13, o klaidų padarė tik 10.

Manekas Stambulo komandą baudė ir iš žaidimo 2 prieš 2, ir po per minutės pertraukėlių jam specialiai paruoštų derinių.

Didesnį ir geresnį Maneko išnaudojimą pabrėžęs Purlys prisiminė, jog vadovaujant Kaziui Maksvyčiui buvo nemažai rungtynių, kai žaisdamas ir maždaug 25 minutes snaiperis atlikdavo tik vieną kitą metimą.

Maneką starto penkete po mačo pakomentavo ir pats Trinchieri, pažymėjęs, kad dėl aukšto intensyvumo Šmitas gali prisirinkti pernelyg daug pražangų arba perdegti.

„Jeigu matai, kad gynėjai pradeda geriau žaisti ir įvertinti 2 prieš 2 situacijas, leisdamas į startą ne Šmitą, o Maneką gauni dar užtikrintesnį metiką, – analizavo specialistas. – Šmitas irgi gali puikiai pataikyti, bet Manekas yra dar geresnis metikas ir turi greitesnį išmetimą.

Nemanau, kad jis reguliariai gaus panašias minutes ar eis į starto penketą, nes Manekas vis tiek yra labai priklausomas nuo metimo. Bet faktas, kad jis dabar yra išnaudojamas žymiai geriau.

Dažnai kalbėdavome, kad Manekas negali žaisti po 25 minutes ir išsimesti tik po vieną arba du metimus, nes vis tiek yra pažeidžiamas gynyboje, nors šįkart kiti jam į pagalbas eidavo geriau nei anksčiau. Bet negalime labai skambiai kalbėti po vienų rungtynių.“

Penktadienio rungtynės išsiskyrė puikiais priekinės linijos žaidėjų pasirodymais. Laurynas Birutis surinko pirmą karjeros dvigubą dublį – 16 taškų ir 10 atkovotų kamuolių -, Manekas pelnė 14 taškų, o tik kiek daugiau nei 19 minučių sužaidęs Šmitas jas išnaudojo efektyviai ir finišavo su 12 taškų.

Kelis kartus šie krepšininkai pasirodė viename penkete, o triuškinanti pergalė prieš „Fenerbahče“ gali sufleruoti, jog kažką panašaus Trinchieri planuose matysime dažniau.

„Matėme, kad ir Šmitas, ir Manekas buvo leidžiami kartu su centro puolėju, vienas iš jų – į trečią poziciją. Kai turi aukštus žaidėjus, ne visada privalai taikytis prie varžovų. Gali kaip tik daryti kaip Trinchieri – paimti du tris aukštesnius žaidėjus, treniruotėse nušlifuoti, kaip tokiais atvejais gintis ir kaip eiti į pagalbas, kaip išnaudoti pranašumą puolime ir t. t. Iš to galima išpešti daugiau nei priešininkai žaisdami prieš aukštesnius žaidėjus“, – pabrėžė Purlys.