Rekordinės Sedekerskio minutės ir septinta iš eilės „Baskonia“ pergalė prieš „Valencia“

Markusas Howardas (Baskonia twitter nuotr.)

Visas rungtynes pirmavusi „Valencia“ subyrėjo lemiame ketvirtyje ir 84:98 pralaimėjo „Baskonia“ komandai.

Tai jau septinta paeiliui baskų pergalė prieš Valensijos komandą. Paskutinį kartą tarpusavio dvikovoje „Baskonia“ pralaimėjo 2022 metų gegužės mėnesį.

Tadas Sedekerskis aikštėje praleido net 37 min. ir 5 sek. Tai ilgiausias lietuvio laikas ant parketo karjeroje. Sedekerskis pirmą savo kamuolį atkovojo tik antroje rungtynių pusėje, o rungtynes baigė su 9 taškais (4/6 dvit., 1/2 baud.), 5 atkovotais kamuoliais ir 14 naudingumo balų.

Lemiamą rungtynių ketvirtį „Baskonia“ laimėjo net 31:14. Svečiai kovą dėl kamuolių laimėjo 40:33 ir atliko net 25 rezultatyvius perdavimus prieš varžovų 16.

Prie pastarojo pasiekimo labiausiai prisidėjo Codi Milleris-McIntyre’as. Jo sąskaitoje dvigubas dublis – 11 taškų (5/8 dvit.) ir 10 rezultatyvių perdavimų.

Aikštės šeimininkai pirmavo daugiau nei 3 kėlinukuis, kol Chima Moneke ketvirto kėlinuko pradžioje pelnė taškus su pražanga ir išlygino rezultatą – 70:70.

„Valencia“ komanda sustojo ir Markuso Howardo bei Vanjos Marinkovičiaus vedama „Baskonia“ atitrūko – 76:88.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Howardas – 24 taškai (6/14 trit.), naudingiausiai – Moneke, įmetęs 19 taškų (5/7 dvit., 1/1 trit.), sugriebęs 7 kamuolius, išprovokavęs 8 varžovų pražangas ir viso surinkęs 27 naudingumo balus.

Valensijos komandai Semi Ojeleye pelnė 16, Chrisas Jonesas ir Brandonas Daviesas – po 13, o Jaredas Harperis – 12 taškų. Aikštės šeimininkai pataikė tik 5 tolimus metimus iš 26.

Kitą savaitę „Valencia“ namuose priims „Crvena Zvezda“ su Roku Giedraičiu ir Prancūzijoje susikaus su ASVEL. „Baskonia“ abejas rungtynes žais namuose. Pas baskus atvyks „Fenerbahce“ ir „Crvena Zvezda“.