Rekordą pagerinusi Xabi Alonso kariauna – Europos lygos finale

Neįtikėtiną žygį tęsianti Xabi Alonso vadovaujama Lėverkuzeno „Bayer“ žengė į UEFA Europos lygos finalą.

„Bayer“ atsakomosiose pusfinalio rungtynėse namuose sužaidė 2:2 su „Roma“ ir žengė į finalą, dėka 2:0 laimėtos pirmosios dvikovos Italijoje.

Alonso kariauna šiame sezone vis dar nėra patyrusi nei vieno pralaimėjimo. Jie laimėjo arba sužaidė lygiosiomis jau 49 mačus iš eilės ir užfiksavo ilgiausią seriją istorijoje tarp Top 10 Europos futbolo lygų. „Benfica“ 1963-1965 metais pralaimėjimo buvo nepatyrę 48 rungtynes.

Rungtynės „BayArena“ stadione susiklostė intriguojančiai. Net 17 smūgių pirmame kėlinyje link vartų atlikę „Bayer“ futbolininkai jo pabaigoje patys turėjo traukti kamuolį iš savo vartų tinklo. Po Jonathano Tah pražangos baudos aikštelėje prieš Sardarą Azmouną 11 metrų baudinį realizavo Leandro Paredesas.

Antrajame kėlinyje, sužaidus 64 minutes, ranka netoli savo vartų sužaidė Adamas Hlozekas ir Paredesas dar kartą pasižymėjo nuo 11 metrų žymos bei išlygino serijos rezulatatą.

Lemiama tapo 82 minutė, kai iki tol puikiai savo komandos vartus gynęs Mile Svilaras nesugavo nuo kampinio kelto kamuolio ir šis atšokęs nuo Gianluca Mancini įskriejo į italų vartus.

Nors bendras rezultatas tenkino Alonso auklėtinius, tačiau nestabdė savo atakų lavinos ir jau 7 teisėjo pridėtą minutę po Granito Xhaka perdavimo išlyginamąjį įvartį pelnė bei futbolo istorijos metraščius perrašė prieš kelias minutes aikštėje pasirodęs Josipas Stanišičius.

Lėverkuzeno komanda kamuolį mače kontroliavo 60 procentų laiko. Link vartų jie atliko net 32 smūgius, iš kurių į stačiakampį skriejo 13. Daniele De Rossi auklėtiniai atliko 11 iš viso bei 7 smūgius į vartų plotą. Šeimininkai kėlė 8 kampinius, italai – 4.

Finale „Bayer“ susitiks Bergamo „Atalanta“. Italai namuose 3:0 susitvarkė su „Marseille“ futbolininkais ir laimėjo seriją bendru rezultatu 4:1. Įvarčius nugalėtojams mušė Ademola Lookmanas, Matteo Ruggeri ir El Bilal Toure.

Europos taurės finalas bus žaidžiamas gegužės 22 dieną, „Aviva“ stadione, Airijos sostinėje, Dubline.

Gegužės 25 dieną „Bayer“ Vokietijos taurės finale susitiks su „Kaiserslautern“ futbolininkais.