Rangnickas: skeptikus tildantis Austrijos rinktinės generolas

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Ralphas Rangnickas (Scanpix nuotr.)

Portugalijos rinktinės žvaigždė Cristiano Ronaldo teigė, jog nėra nieko girdėjęs apie Austrijos rinktinės vyriausiąjį trenerį Ralfą Rangnicką, o Mančesterio „United“ komandos sirgaliai taip pat neturi daug malonių prisiminimų apie šio trenerio trumpą laikotarpį klube.

Tačiau Ralfas Rangnickas sugebėjo pakeisti aplinkinių nuomones. Jo vadovaujama Austrijos rinktinė tapo vienu iš malonių netikėtumų Europos futbolo čempionate.

Užėmę pirmą vietą grupėje, kurioje taip pat varžėsi Prancūzija ir Nyderlandai, austrai tapo pretendentais laimėti titulą bei pateko į atkrintamąsias, kuriose išvengė ispanų, vokiečių, prancūzų ir portugalų.

Tai solidus pasiekimas treneriui, kuris nesėkmingai šešis mėnesius vadovavo Mančesterio „United“ klubui 2021-22 metų sezone, kai per paskutines 14 rungtynių iškovojo vos tris pergales.

Rangnicko futbolo stilius, vadinamas „gegenpressing“ (kontrapresingas) buvo toks efektyvus, kad jis įkvėpė daugelį naujosios Vokietijos kartos trenerių, tokių kaip Jurgenas Kloppas, Julianas Naglesmannas ir Thomasas Tuchelis.

Per visą trenerio karjerą Rangnickui geriausiai treniruoti sekėsi mažesnius klubus: „Hannover“, „Hoffenheim“ ir „Leipzig“ komandas jis išvedė į Vokietijos „Bundesliga“ čempionatą.

Todėl nenuostabu, jog Rangnickui puikiai sekasi treniruoti Austrijos komandą, kuri nebuvo laikoma viena iš favoričių prieš čempionatą. Trenerio įtaka buvo juntama dar atrankoje, kurioje austrai F grupėje finišavo antroje vietoje, nuo belgų atsilikdami vos vienu tašku.

„Galite matyti aiškų patobulėjimą, nuo tada, kai treneris prisijungė prie komandos“, – teigė Austrijos rinktinės saugas Marcelis Sabitzeris.

Šių metų Europos futbolo čempionate Rangnicko vadovaujama komanda startavo pralaimėjimu Prancūzijos rinktinei, tačiau sugebėjo atsitiesti ir užtikrintai įveikė lenkus bei 3:2 nugalėjo Nyderlandus. Aštuntfinalyje austrų laukia Turkijos rinktinės barjeras.

„Neįtikėtina užimti pirmąją vietą grupėje, kuri buvo pati sudėtingiausia, atsižvelgiant į UEFA koeficientus, – teigė Rangnickas. – Mes pradėjome nuo nesėkmingo įvarčio į savus vartus rungtynėse su Prancūzija, susitvarkėme su spaudimu laimėti prieš Lenkiją ir tapome grupės nugalėtojais. Tai yra kažkas labai ypatingo.“

Pasidalinti