Pusfinalį be įvarčių pasiekusių prancūzų strategas: „Esame kitų komandų valioje“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Didier Deschamps(Jose Breton/NurPhoto/Shutterstock)

Prancūzijos rinktinė Europos čempionato pusfinalį pasiekė unikaliu būdu – „iš žaidimo“ neįmušdama nė vieno įvarčio.

Didier Deschamps’o auklėtiniai grupių etape vienintelį savo įvartį mušė iš 11 m baudinio, o kitas krito po varžovų smūgio į savo vartus.

Aštuntfinalyje prancūzams kelią tolyn praskynė nesėkmingas Jano Vertongheno autoįvartis, o penktadienį ketvirtfinalyje pasaulio vicečempionai triumfavo po baudinių serijos prieš Portugaliją.

„Turime mušti įvarčius. Kai muši įvarčius, gali kontroliuoti dalykus. Kitu atveju esi kitos komandos valioje“, – po pergalės ketvirtfinalyje kalbėjo Deschamps’as.

Kol kas prancūzų puolime negelbėja ir į Madrido „Real“ persikėlęs Kylianas Mbappe. Vienintelį prancūzų muštą įvartį nuo 11 m žymos pelnęs futbolininkas neblizgėjo ir ketvirtfinalyje, kuriame varžovų vartininkui Diogo Costai nesukūrė problemų. Galiausiai žaidėjas buvo pakeistas po pirmojo pratęsimo kėlinio ir baudinių serijoje nepasirodė.

„Jis buvo pavargęs, – porino Deschamps’as. – Kylianas visada yra labai atviras su manimi ir komanda, kai pajaučia, kad nebegali daugiau įsibėgėti. Šiame turnyre jam tenka susidurti su šiokiais tokiais sunkumais. Prieš čempionatą jis turėjo nugaros traumą, pirmame mače susilaužė nosį, bet vis tiek yra čia. Jis nėra pačios geriausios savo formos ir jaučiasi šiek tiek pavargęs.“

Pusfinalyje prancūzų laukia, ko gero, geriausios čempionato komandos Ispanijos iššūkis.

„Pasiekėme pusfinalį ir tai yra didelis pasiekimas, net jeigu žmonės iš mūsų nieko kito ir nesitikėjo. Nors ne viską darome tobulai, labai didžiuojuosi savo žaidėjais. Privalome išnaudoti šią progą, kai jau esame nuėję taip toli“, – teigė Deschamps’as.

Pasidalinti