Purlys apie „Barcelona“ klubo nugvelbtą lietuvį: „Progresas stulbinantis“  

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Artūras Butajevas. MKL nuotr.

Mažai dar kam žinomas jaunuolis 16 metų Artūras Butajevas pateko į Lietuvos spaudos antraštes po to kai pasirašė sutartį su garsiuoju „Barcelona“ klubu.

Basketnews.lt žurnalistas Jonas Lekšas pranešė, kad krepšininką savo gretose norėjo matyti ir Kauno „Žalgiris“, tačiau jis pasirinko Ispaniją.

Krepšinio ekspertai puikiai supranta, kodėl didieji klubai savo gretose norėjo matyti Klaipėdoje žaidusį Butajevą pas save.

„Labai progresuojantis žaidėjas, prieš kelerius metus buvo tik jo karjeros pradžia. Pamenu dar tada buvo aukštas ir nelabai ką sugebantis jaunuolis. Bet kiekvienais metais to žaidėjo progresas yra stulbinantis. Tikrai stulbinantis, – susižavėjimo neslėpė auksinės jaunimo rinktinės treneris Tomas Purlys.

Kad nepameluočiau jo vidurkis yra 18 vidutiniškai atkovotų kamuolių per rungtynes. Ir kas dar labai svarbu, tai augantis žaidėjas, nėra tipiškas vidurio puolėjas. Jis gali apžaisti varžovą ir priekiu. Bus labai įdomu jį pamatyti u-16 Europos čempionate. Sakyčiau „Real“ yra geriausia jaunus krepšininkus ugdanti organizacija. „Barcelona“ ko gero yra antroje vietoje. Tai čia labai geras dalykas. Jis labai universalus.“

Klaipėdos „Neptūno“ organizacijai priklausęs jaunuolis siautėjo MKL čempionate, Regionų krepšinio lygoje rinko po 20 naudingumo balų. Pasak krepšinio trenerio Žydrūno Urbono, jaunuolio potencialas – didelis.

KOMENTARO IŠTRAUKA APIE BUTAJEVĄ:

„Man jis panašaus tipo kaip Janas Vesely. Universalus. Aišku Ispanijoje truputėlį greitesnis žaidimas. Išsimetimo metu nereikia atidavinėti kamuolio teisėjams ir tai jam išeis į naudą, – apie galimybes tobulinti žaidimą kalbėjo Urbonas. – Bet ko labiausiai bijau ir kiti gali sakyti ką nori, kad nebereikalingi tipiniai centrai, nebežaidžiama nugara į krepšį, bet matome, kaip Eurolygoje Fallams ar tam pačiam Biručiui įmetamas kamuolys ant ūselio ir po krepšiu apžaidžia visus.

Nes dideliam žmogui dabar žaisti vien tik Antetokounmpo stiliumi ir reikia turėti tokį atletiškumą. Aišku, Butajevas turi jį, gali turėti. Bet ką ir dabar mačiau, tas nedidelis minusiukas yra žaidimas nugara. To jis neturi tiek daug.“ 

Minčiai pritarė ir Tomas Purlys, tačiau pabrėžė, kad tokie elementai yra kur kas lengviau patobulinami jaunuolių arsenale nei žaidimas veidu į krepšį.

„Nugara išmokti žaidėjau yra daug lengviau negu žaisti priekiu. Tai poros judesių klausimas ir fizinio rengimo.“ – apie galimybes tobulinti savo arsenalą įžvalgomis pasidalino treneris Purlys.

Klaipėdos „Neptūnas“ už jauną talentą turėtų gauti ir išpirką.

„Barcelona“ organizacijoje žaidžia dar du lietuviai – pagrindinėje komandoje Rokas Jokubaitis, jaunimo gretose Kasparas Jakučionis. Prie jų dabar prisijungs ir Butajevas.

Pasidalinti