Puerto Rikas lietuviams muša karo būgną: „Į aikštę einame mirti“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Puerto Riko rinktinė (FIBA nuotr.)

Kazio Maksvyčio vadovaujamą Lietuvos krepšinio rinktinę nuo kelialapio į olimpines žaidynes skiria tik viena pergalė prieš Karibų salą.

Jau šiąnakt, 01:00 val. Lietuvos laiku, mūsiškiai stos į kovą su Puerto Riku. Atrankinio turnyro finale ant kortos pastatyta viskas – nugalėjusi komanda žais Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, o pralaimėjusi liks prie suskilusios geldos.

Italus pusfinalyje purtę lietuviai bus aiškūs šios poros favoritai, tačiau gynėjų vedami puertorikiečiai ginklų sudėti neketina. Juolab kad, kaip ir lietuviai, jie finalą pasiekė laimėdami visas savo kovas.

„Norime to. Tikrai norime labiau už juos“, – apie olimpines žaidynes, kuriose nežaidė nuo 2004 m., kalbėjo Puerto Riko rinktinės vyr. strategas Nelsonas Colonas.

Strategas pabrėžia laukiantis dar aistringesnio vietinių palaikymo – pusfinalyje prieš Meksiką savo komandą palaikė daugiau nei 12 tūkst. gerbėjų.

„Turime išlikti susikoncentravę ir nesileisti į emocijas. Lietuva žaidžia nuosekliai visas 40 minučių. Jų žaidimas nebanguoja. Kartais sprendimus priimame vadovaudamiesi emocijomis, bet sekmadienį privalėsime žaisti protingai. Turime pasitikėti žaidimo planu, kurį ruošiame sekmadieniui“, – pridėjo treneris.

Pastarąjį kartą oficialiame turnyre Puerto Rikas ir Lietuva buvo susitikę 2012 m. ir tąkart lietuviai triumfavo 76:72.

„Manau, kad abi komandos jaus vienodą spaudimą, nes ant kortos pastatyta olimpiada. Tokia proga pasitaiko kartą gyvenime. Lietuva yra puiki komanda, turinti puikius žaidėjus ir dar nuostabesnius lyderius. Tačiau jaučiame, kad nusipelnėme būti ten, kur esame. Mes žaisime namuose ir tai mus suteiks papildomą postūmį“, – kalbėjo Meksikai 20 taškų sukratęs Jordanas Howardas.

Europoje pastaruosius ketverius metus žaidžiantis Gianas Clavellas pabrėžė, jog nugalėtoją sekmadienį lems gynyba, o lietuviams pasiuntė aiškią žinutę.

„Turėsime gintis taip, tarsi nuo to priklausytų mūsų gyvybė. Turime būti agresyvūs kovojant dėl kamuolių.

Lietuva turi pilna Eurolygos žaidėjų. Labai juos gerbiame, tačiau rytoj žaisime visa jėga. Viskas priklausys nuo to, kas labiau norės pergalės. Nedaug kas mumis tikėjo, tačiau dabar esame tik per vieną pergalę nuo olimpiados, tik per 40 minučių. Todėl sekmadienį į aikštelę einame mirti“, – rėžė Clavellas.

Pasidalinti