PSG 16-metis pagerino rekordą, pergalę Ispanijoje šventė „Barcelona“

„Paris Saint-Germain“ ir „Barcelona“ ekipos savo lygose įsirašė po dar 3 taškus.

PSG trečiadienio vakarą 3:1 nugalėjo „Montpellier“ futbolininkus.

Jau pirmojo kėlinio pradžioje PSG turėjo puikią progą išsiveržti į priekį, tačiau 10-ą minutę prie 11 metų baudinio žymos stojusio Kyliano Mbappe smūgį atrėmė vartininkas. 35-ą min. Lionelis Messi išvedė komandą į priekį, tačiau jo įvartis netrukus buvo atšauktas dėl pažeistos nuošalės taisyklės.

Antrojo kėlinio pradžioje arbitras neįskaitė ir Achrafo Hakimi tikslaus smūgio, tačiau netrukus galiausiai PSG į priekį išvedė Fabianas Ruizas. 72-ą min. persvarą padvigubino Lionelis Messi, bet 89-ą min. Arnaud Nordinas šeimininkams tolimu smūgiu įkvėpė vilties.

Visgi netrukus ją užpūtė pirmą įvartį pagrindinėje komandoje pelnęs 16-metis Warrenas Zaire-Emery. Šis tapo jauniausiu PSG žaidėju istorijoje, pelniusiu įvartį Prancūzijos čempionate.

Po pergalės prieš „Montpellier“ PSG atstatė 5 taškų pranašumą prieš antrą vietą lentelėje užimantį Marselio „Olympique“ klubą.

Pergalę trečiadienį Ispanijoje įsirašė kitas Europos grandas – „Barcelona“. Xavi auklėtiniai 2:1 nugalėjo „Real Betis“ futbolininkus.

Visi įvarčiai krito antrajame kėlinyje ir visus juos pelnė „Barcos“ žaidėjai. 65-ą min. Po Alejandro Balde perdavimo pasižymėjo Raphinha, o 80-ą min. persvarą padvigubino Robertas Lewandowskis.

Dar po 5 min. „Barcelona“ pelnė trečią įvartį, tačiau šįkart – į savo vartus. Tai padarė kamuolį į užribį krūtine nukreipti bandęs Julesas Kounde.

Raphinha asistavęs Balde rungtynėse atliko jau 4 rezultatyvų perdavimą šiame sezone. Tarp žaidėjų, kuriems yra mažiau nei 20 metų, ispanas penkių stipriausių Europos lygų kontekste nusileidžia tik „Bayern“ atstovui Jamalui Musialai (6).

Savo ruožtu Lewandowskis Ispanijos čempionate pasižymėjo jau 14-ą kartą. Didžiausiose Europos lygose jį lenkia tik Harry Kane’as (16) ir Erlingas Haalandas (25).

Po 19 lygos rungtynių „Barcelona“ yra surinkusi 50 taškų. 4 iš 5 kartų, kai per tiek dvikovų surinko tiek taškų, „Barca“ nukeliavo iki čempionų titulo.