Prieš Europos milžinų kovą – Nagelsmanno spaudimas Ispanijos rinktinės 16-mečiui

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Lamine'as Yamalis ir Julianas Nagelsmannas (Foto montažas)

Penktadienio vakarą Ispanijos ir Vokietijos rinktinės stos į kovą kone labiausiai intriguojančiame Europos čempionato ketvirtfinalyje, o šiokie tokie pasišpagavimai tarp komandų prasidėjo dar gerokai prieš rungtynes.

Įtampa prieš 19:00 val. prasidėsiančią akistatą neabejotinai tvyro abiejose stovyklose – ispanai šiame čempionate nugalėjo visus sutiktus varžovus, tačiau šią seriją Vokietijos rinktinė mėgins nutraukti supama savo gerbėjų.

Ispanijos rinktinėje tikru atradimu tapo „Barcelona“ ekipai priklausantis 16-metis Lamine’as Yamalis, žaidžiantis savo pirmajame didžiajame turnyre su nacionalinės komandos marškinėliais.

Katalonų jaunuolis Vokietijoje jau spėjo tapti vos trečiu paaugliu nuo 1980 m., Europos čempionate atlikusiu daugiau nei vieną rezultatyvų perdavimą. Prieš tai tokiu pasiekimu pasižymėjo tik Enzo Scifo (1984 m.) ir Cristiano Ronaldo (2004 m.).

Suprasdamas, kokią reikšmę ispanų rezultatams turi būtent ši jaunoji „Barcos“ žvaigždė, vokiečių strategas Julienas Nagelsmannas spaudos konferencijoje nusprendė Yamaliui padidinti spaudimą.

„Jam tik 16 metų, o tai reiškia, kad mūsų žaidėjai jį gali sukontroliuoti. Pažiūrėkime, kaip jis sureaguos, kai situacija bus sunkesnė“, – apie Yamalį prabilo buvęs Miuncheno „Bayern“ vairininkas, netrukus kylančiai žvaigždei išsakęs ir gražių žodžių.

„Jį visiškai uždengti yra neįmanoma. Turime būti pasiruošę viskam, tačiau aš mažiau koncentruojuosi į Yamalį ir daugiau į Jamalą Musialą. Mes patys puolime galime pridaryti labai daug žalos.

Norime užkurti savo stadioną savo žaidimu. Namų sienos gali mus pastūmėti į priekį, o ispanams padidinti nesaugumo jausmą“, – kalbėjo Nagelsmannas.

Tuo metu ispanų strategas Luisas de la Fuente Vokietijos komandoje akcentavo po Europos čempionato karjerą baigsiantį Toni Kroosą.

„Bandysime vokiečiams parodyti visą savo jėgą nuo pirmos minutės, sieksime pašalinti jų stipriąsias ir išnaudoti silpnąsias puses. Manau, kad šios dvi komandos turėjo susitikti Europos čempionato finale. Tikiuosi labai lygių rungtynių.

Galvojame surišti Toni Kroosui kojas, tačiau nesu tikras, ar UEFA mums tą leis. Žinome, ką jis gali padaryti su kamuoliu, todėl stengsimės jį išjungti iš žaidimo ir uždaryti perdavimų linijas“, – kalbėjo ispanų strategas.

Pasidalinti